Перейти до основного вмісту

ЕdCamp у Рокосові. Враження

 


Кажуть, що світ змінило три яблука: яблуко Єви, яблуко Ньютона та яблуко Apple. Без перебільшень сюди можна додати четверте яблуко - символ учительського руху ЕdCamp (погляньте на символ - листочок зверху яблука :) ).   Сьогодні в моєму рідному селі відбувся масштабний захід - освітянська (не)конференція.

Чим для мене стала сьогоднішня подія?

1. ЕdCamp - ярмарок ідей, емоцій.  Безмежно радієш, зустрічаючи давніх знайомих, з якими бачилася аж минулого року на ЕdCamp у Луково (Закарпаття): Олена Ганич, Тамара Павлик, Галина Левко, Оксана Огієнко, Світлана Кострець... Цей ряд можна доооовго продовжувати.
  ЕdCamp - це коли знайомства стають реальними: Вікторія Биркович, Олександр Папіш, Ілля Філіпов :) .
  Приємно бачити знайомих, із якими спілкуєшся в соцмережі. Але неймовірно круто усвідомлювати, що значна частина "енциклопедії" про сучасних учителів приїхала в твоє Рокосово :).
  Саме ЕdCamp познайомив мене з неординарною людиною - генератором ідей - паном Михайлом Комарницьким, директором львівського видавництва "Літопис", і подарував чергову зустріч сьогодні.

2. ЕdCamp спонукає розірвати замкнене коло. Після панельної дискусії колега Лариса Юрик запитала натхненника руху ЕdCamp Олександра Елькіна, чи проводяться подібні заходи серед студентів педагогічних ВНЗ. Пан Олександр відповів, що, на жаль, педагогічну освіту обирають не найкращі випускники й до школи йдуть не найуспішніші студенти, тому рух покликаний мотивувати вчителів, які вже працюють у школі.
  Кілька днів тому на подібну тему спілкувалася з викладачкою УжНУ Оксаною Кузьмою. Запам'яталися її слова: "Знаєш, мої дівчатка не відмінниці, але вони стануть хорошими вчителями, бо люблять те, що роблять". Я глибоко переконана, що ЕdCamp потрібен і сучасним учителям, і обов'язково студентам-майбутнім педагогам, щоб показати: тут, у школі, не все так безнадійно й до неї варто йти.

3. ЕdCamp-експерти. Єдине, про що шкодую: ніяк неможливо потрапити хоча б на половину майстер-класів чи лекцій, бо одночасно виступають 10 експертів (зрозуміло, у різних приміщеннях). Думаю, саме цього бракувало й іншим колегам: доводилося довго думати, яку ж локацію обрати, бо хотілося як мінімум декілька, а може, й усі :). Жаль, що не вдалося почути Миколу Скибу, Михайла Комарницького, Сергія Пазюка..., але переконана, що обов'язково будуть інші можливості.

4. ЕdCamp - майстер-клас від Марини Фоменко, автора першої української школи графології, дуже цікавий саме для вчителів, які, погодьтеся, бачать різні дитячі почерки. Кожна правильно і не зовсім добре виписана буква -  ключик до розуміння дитини; хвостики ж, а часом навіть ієрогліфи - не просто літери, написані "по-ледачому", а сигнали зрозуміти й підтримати. Дуже жаль, що час експерта - 50 хвилин - збігає дуже швидко. На щастя, уроки можна переглянути на You Tube. Лектор - професіонал, блискучий оратор. Але знаєте, що з перших хвилин спілкування викликає повагу? Пані Марина, російськомовна киянка, переходить у спілкуванні на українську мову - і це в неї дуже добре виходить.

5. ЕdCamp - радість від спілкування з колегами, які обрали мою локацію. "Старий" учитель в умовах нової української школи: виклики й реальні можливості" (про це - в наступному дописі) - інтерактивна лекція з елементами майстер-класу із створення учнями "підручника" за принципом "співавторства" та знайомства із зошитами з української мови та літератури для 9 класу (автори Д. Дроздовський, О. Калинич) (з автографами :) ).
  Окреме спасибі пані Олесі Браташ, яка вже не вперше обирає мій виступ, - Ваша підтримка надихає :) . Оксаночко Турок, бачила Вас уперше, але враження, що знаю давно :) . Вітання сестрі-філологу! :)

  ЕdCamp - це підсумок. Грандіозного освітянського заходу сьогодні б не було без ініціативи й титанічної праці Галини Білецької, координатора (не)конференції, та її помічниці Тетяни Вакарової. Дівчата, ви молодці! Ви зробили нереально багато! Свято вдалося!
 Велика подяка гостям з усіх куточків України, які знайшли можливість і час приїхати. "Гей, нові Колумби й Магеллани, напнемо вітрила наших мрій!"- сказав би, напевно, Василь Симоненко, побачивши сьогодні шкільні коридори :) .
 А ще б свято точно не відбулося без педагогічного колективу Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, який гостинно нас прийняв. Шановні колеги! Спасибі за усмішки, за роботу в команді: без вашої допомоги не було б наших емоцій.

ЕdCamp - це обов'язково наступна зустріч із колегами... на яку я вже погодилася :). Залишилося тільки зрозуміти, де знайти вільний час :).

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

2023 / 2024 навчальний рік: державні стандарти - типові освітні програми - навчальні (+модельні) програми

Тут зібрано матеріали з офіційних джерел, із якими будемо працювати з нового навчального року (формула: стандарт - освітня програма - навчальна програма) 1-4 класи (НУШ) Стандарт Державний стандарт початкової освіти (1 - 4 класи) Типові освітні програми Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я. 1-2 клас Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Шияна Р. Б. 1-2 клас Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я. 3-4 клас Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Шияна Р. Б. 3-4 клас Навчальні програми Навчальні програми для 1-4 класів 5-9 класи  Стандарт (НУШ, 5-6, 7 (пілотні в 2023/2024 н.р.) Державний стандарт базової середньої освіти (5 - 9 класи НУШ, у 2023 / 2024 н.р. - 5-6 класи та 7 (пілотування НУШ) Модельні навчальні програми (за ними розробляють навчальні програми) Модельні навчальні програми для 5-9 класів (НУШ) Стандарт ( 7 (крім пілотних) - 9 класи в 2023/2024 н.р.) Державний стандарт загальної середн

Звертання. ОлесЮ чи ОлесЕ?

Звертання до Олесі викликає плутанину (ОлесЮ / ОлесЕ) - це точно знаю  :) А насправді плутанини нема - пояснює Катерина Городенська. Кілька жіночих особових імен на -я, які донедавна булискороченими пестливими формами повних імен, стали в українському вжитку документальними, офіційними. Це — Леся (скорочене від Лариса, Олександра), Олеся (скорочене від Олександра), Орися (скорочене від Ірина, Ореста). У звертаннях до жінок із цими іменами спостерігаємо непослідовність у використанні закінчення кличного відмінка. Одні вживають їх із закінченням -е (Лесе, Олесе, Орисе), бо вони мають форму іменників жіночого роду м’якої групи першої відміни,інші — із закінченням -ю (Лесю, Олесю, Орисю), тому що цііменники виражають пестливе значення. Зважаючи на українську традицію утворювати форму кличного відмінка від загальних та особових жіночих імен м’якої групи з пестливимзначенням за допомогою закінчення ‑ю (пор.: бабуся — бабусю, матуся — матусю, Галя — Галю, Ганнуся — Ганнусю),рекомендуємо й ім

ЗНО. ЧВЕРТЬ. Числівник чи все-таки іменник?

  Не бійтесь заглядати у словник... Максим Рильський Учора старшокласники складали ЗНО з української мови та літератури. Звісно, кожен учитель, не чекаючи офіційних відповідей, перевірив зошити своїх учнів. Так зробила і я. Але, зізнаюся, у завданні 28 зі словом "чверть" засумнівалася. Спочатку визначила як іменник (про що написала у своєму інстаграмі), адже в чинних підручниках - іменник. Але потім вирішила, що в сполуці "чверть на восьму" "чверть" - частина дробу, тому числівник. Проте все одно "чверть" - це ЩО?, тому іменник (ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ У ТЕСТАХ - ІМЕННИК). Я вчитель і не боюся ані помилятися, ані вчитися, тому звернулася до правопису й чинних підручників (думаю, багато хто зробив так само). Варіанти наступні. 1. Правопис. У правописі (уже старому, правда, але ми до ЗНО готувалися за цим варіантом) у параграфі 72 "Дробові числівники" зазначено: "Половина (1/2), третина (1/3), чверть (1/4) відмінюються як

Українська література для 6 класу НУШ

Навчальні матеріали   з української літератури для 6 класу НУШ та супровідний матеріал до них 1. Підручник (електронна версія)   Підручник містить коди з додатковими матеріалами на платформі видавництва. Матеріали можна завантажувати та редагувати (без реєстрації). 2.Модельна навчальна програма. Українська література 5-6 кл. Яценко та ін 3. Календарно-тематичне планування 4. Паспорти творів  для 6 класу (1 семестр, 2 семестр)        Паспорти творів за двома програмами 5. Розвиток мовлення (аркуші / зошит для учнів) 6. Діагностувальні роботи для контрольного оцінювання (замовити можна тут) .  А тут можна переглянути першу частину діагностувальних робіт (контрольне оцінювання) ; 7. Діагностувальні роботи для формувального та поточного оцінювання (замовити можна тут) .  А тут можна переглянути фрагмент зошита - поточне та формувальне оцінювання 8. Робочий зошит (авторка Світлана Дячок) 9. Плани-конспекти уроків від Людмили Власенко. Урок 1 (усі уроки буде опубліковано поступово ) 10. През

Українська мова для 6 класу НУШ

Українська мова: підручник для 6 класу (сайт ІМЗО) . Підручник зараз у друці (з вересня учні матимуть можливість користуватися паперовим варіантом - безоплатно).  Презентація підручників української мови та української літератури Діагностувальні роботи (формувальне оцінювання, контрольне оцінювання) уміщено в підручнику за відповідними QR-кодами. Тести можна завантажувати й залежно від потреб учнів редагувати (без реєстрації). Діагностувальні роботи з української мови. 6 клас (зразок для перегляду) . Зошит НЕ дублює завдання, уміщені в підручнику.  Замовити діагностувальні контрольні роботи можна тут . Головоломки (картки - додаток до підручника) Відеоогляд підручника Календарно-тематичне планування  (1 семестр, 2 семестр) Модельна навчальна програма «Українська мова. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.) Зошит-конструктор з української мови  (можна використовувати на уроках повторення вивченого в 5 класі) і тут Дорожня карта  за підруч

Діагностувальні роботи (контрольне оцінювання). Українська мова для 6 класу

  Через певні об'єктивні причини у видавництві "Астон" зошит для діагностувальних (контрольних робіт) ще не дійшов до своїх користувачів, тому розміщуємо  покликання для завантаження першої контрольної роботи у двох варіантах  (за підручником української мови для 6 класу (автори Олена Семеног, Олеся Калинич,Тетяна Дятленко, Михайло Білясник, Валентина Волницька).  Зошит для замовлення буде в доступі на сайті "Астон" тут.  Усі інші матеріали до підручника тут. Зошит написаний у двох варіантах. Кожний варіант містить 9 мовних діагностувальних робіт. Шкала оцінювання тестових завдань   Номер завдання 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Бали 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5

Наприкінці навчального року. А можна перескласти?

Дорогі мої одинадцятикласники та одинадцятикласниці! Ви вже на порозі дорослого життя, а це означає, що дитячий садок позаду і я маю справу з людьми, готовими брати на себе відповідальність (дуже хочеться в це вірити). Можливо, це стандартна фраза, але ваше майбутнє у ваших руках (тут навмисна тавтологія, щоб акцентувати). Звісно, ви можете не вчити напам’ять, не аналізувати помилок, не виконувати домашніх. Страшного нічого не відбудеться. Просто отримаєте менше балів на ЗНО, ніж могли. Просто отримаєте меншу оцінку у свідоцтво, ніж могли… Просто ваші батьки платитимуть за ваше навчання, а могли й не платити б, якби ви виконували свої обов’язки так, як належить. Це і є відповідальність. Ні, я б сказала, навіть своєрідний героїзм. Так, мені не важко намалювати вам оцінки: ви діти розумні, чому не поставити по 10? Та я цього не зроблю з однієї важливої причини: несправедливо оцінювати однаково тих, які навчаються, і тих, які ігнорують роботу. Кому навчання потрібне? Якщо чесно, то ваше

Про блог 📚

  Понад три мільйони переглядів блогу🙃🙂 Блог Олесі Калинич народився як одна з вимог участі в конкурсі «Учитель року». Хотілося тоді придумати красиву і цікаву назву, яка б легко запамʼятовувалася й привертала увагу… але так і не встигла🙂 Чи планувала таке довге життя для блогу?  Чесно? Звісно, ні. Але виявилося, що моя писанина цікава й іншим. Тому з часом навіть почала називати її більш серйозним словом - допис☝️🙃 …А зараз пишеться все менше й менше…  Чи то часу немає.  Чи не так хочеться реагувати.  Чи не можеш дозволити собі розкоші думок уголос.  Або взагалі з віком мудрієш і усвідомлюєш, що люди обійдуться й без твоїх коментарів 🙂🙃 Дякую постійним читачам і всім, хто залишив свій перегляд як частинку цих трьох мільйонів 🌱

До питання роду: який зв'язок між COVID і бешамель?

   В угорській мові з родами все дуже просто: їх нема. Тому важко пояснити угорськомовним дітям, чому українською  книжка, пісня  - вона;  знання, сонце  - воно, а  воєвода, суддя  - він. Це вищий пілотаж. Проте й українськомовним дітям часом непросто доводити, що, наприклад,  бешамель -  вона , хоч і соус :).  Цікаво, що перша згадка про цей соус з'явилася  1651  року в книзі «Le Cuisinier François», яку написав кухар  Людовика XIV . Отже, соус  бешамель  має французьке походження. Але звідки взявся жіночий рід, якщо слово "соус" - чоловічого? З родами іменників у Франції, виявляється, усе не зовсім просто. Сьогодні натрапила на допис про роди іменників Андрія Панченкова - мовознавця, або моволюба, як він сам про себе каже.    "Виявляється, члени Французької Академії ухвалили рішення про те, що слово COVID у французькій мові має вживатися в жіночому роді. Річ у тім, що в англійській абревіатурі COVID "Coronavirus disease" головне слово "disease&q

Українська література для 5 класу НУШ (підручник, матеріали до нього)

Для зручності зібрано матеріали для 5-го класу (українська література): Підручник (електронна версія) Модельна навчальна програма. Українська література 5-6 кл. Яценко та ін Календарно-тематичне планування Календарне планування для завантаження в електронний журнал («Єдина школа») від Світлани Дячо к Картки "Паспорти творів" (додаток до підручника для 5-го класу) Плани-конспекти  Розробки уроків (1 частина) Діагностувальні к онтрольні роботи  (перегляд) Діагностувальні  роботи  для формувального та поточного оцінювання (перегляд) Робочий зошит Література для читання влітку (4 клас) Література для читання влітку (5 клас) Презентація підручника ПІДРУЧНИК МОЖНА СЛУХАТИ! Придбати матеріали можна тут: Українська література : підручник для 5 класу НУШ Діагностувальні роботи з української літератури: завдання для контрольного оцінювання. 5 клас Діагностувальні роботи з української літератури: завдання для формувального та поточного оцінювання. 5 клас Зошит для робіт з української