Перейти до основного вмісту

"Енциклопедія" про сучасних учителів


  


 
Вступ

У час, коли багато людей зневірилося в українській освіті й учителях зокрема, помічаймо зовсім протилежне явище: наш освітній простір рясніє активними, не байдужими до своєї справи іменами. Ні, це не всесвітньо відомі педагоги, не вчителі зі шкіл приватних чи "новоформатних" . Це - вчителі зі звичайних традиційних навчальних закладів. З переважною більшістю, наприклад, я навіть жодного разу не перетиналася в реальності, але від того не менше рада знайомству.


   Мета "енциклопедії" про сучасних педагогів, які активно діляться своїми родзинками в соцмережах (з покликаннями на їхні сторінки) - заперечити песимістичний рух "усе пропало" :) й знайомитися не просто з методичними новинками, але й бачити їх практичний результат.
   
Умови "занесення" до енциклопедії:

- бути вчителем (вихователем)-практиком (предмет викладання, звання й стаж роботи - не важливо);

- любити те, що робите;

- мати активну позицію;

- уміти брати на себе відповідальність;

- мати бажання ділитися власними здобутками з іншими в інтернет-просторі.


На жаль, я не знаю всіх учителів, тому буду вдячна за імена! :)
Якщо Ви вирішили написати про себе чи колег, будь ласка, розпочинайте своє повідомлення словом "Енциклопедія", щоб Ваше повідомлення не загубилося.
  У своєму Facebook знайомлю користувачів зі статтями про вчителів - в алфавітному порядку. Оскільки "енциклопедія" постійно поповнюється, то нові прізвища на літери, які вже опубліковані в соцмережі, виділено червоним - до них повернемося.


P.S. Так, це піар. Так, він потрібен. Потрібен учителям, які дійсно обожнюють свою роботу й хочуть учитися й ділитися досвідом. Ні, це не наївний оптимізм :).

P.S. P.S.   ...Учитель року - не найкращий учитель. Це вчитель, який "виріс" серед інших учителів і завдяки учителям (перепрошую за тавтологію); якому вистачило сміливості брати участь у змаганнях і серед учасників здобути найвищу сумарну кількість балів. Найкращого насправді неможливо виявити, адже вчителі зазвичай дуже скромні й вимогливі до себе, вони багато працюють, їхні результати не завжди є супервисокими, а відтак навіть творчі педагоги вважають себе недостойними, щоб про них написати навіть на такій дуже скромній сторінці, як "енциклопедія" про вчителів. Не треба бути найкращим для всіх - це неможливо, нереально й безглуздо. Головне - любити те, що робиш, і мати повагу серед своїх дітей.


Власне "енциклопедія"

Тут може бути Ваше ім'я :)

А

Б

Биркович Вікторія
(м. Ужгород, Закарпаття) - учитель початкових класів в Ужгородській ЗОШ І-ІІІ ступенів №9.Увійшла до п'ятірки найкращих учителів конкурсу  Global Teacher Prize Ukraine. Пані Вікторія навчає критичному мисленню через дослідження та ігри. Починаючи з першого класу на уроках літературного читання вона використовує різні вправи: на дихання, темп і тембр читання, на висоту голосу, мелодику, а також артикуляційні вправи.
Критичне читання супроводжується нотатками, малюванням схем і таблиць.
А на уроках математики діти самі обирають метод, яким їм зручніше розв’язувати задачі чи обчислювати вирази. також використовує так звану лісову педагогіку — уроки про природу, що проводяться в лісі. Так діти вчаться жити в гармонії з природою та піклуватися про довкілля. А також застосовує проектне і дослідницьке навчання — вчить працювати у команді та використовувати природні матеріали. Учителька застосовує і нестандартні методи психологічної допомоги. Серед них — кольоротерапія — вплив кольором на самопочуття учнів. Це допомагає розслабитися, зняти стрес або, навпаки, підняти настрій і тонус, створює комфортну психологічну атмосферу в класі й об’єднує учнів.
Пані Вікторія вчить також добросусідству — намагається сформувати у дітей толерантність і повагу до загальнолюдських цінностей. Більш детально - тут.

Боднарюк Людмила (м. Виноградів, Закарпаття)- учитель музичного мистецтва, художньої культури та інтегрованого курсу "Мистецтво" у Виноградівській ЗОШ І-ІІІ ступенів N8.  Переможець Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2017" у номінації "Музичне мистецтво", заслужений учитель України. "Моя робота- це моє хобі, а моє хобі- це моя робота", - каже вчителька, яка веде шкільний дитячий та вчительський хори, церковний дитячий хор. Намагається  впроваджувати елементи фінської системи освіти. Форум уважає цікавою формою співпраці з дітьми у соцмережі. Має канал на YouTube, де розміщено  перший відеокліп (більше 3000 переглядів). Створює авторські фізкультхвилинки. Займається соціальним проектом "Зустріч друзів" (відвідування сиротинця, взаємообмін думками, творчістю з дітками з особливими потребами, які живуть та навчаються у Виноградівському будинку-інтернаті N3). "Для моїх дітей (не називаю їх учнями) я в першу чергу не вчитель. Я куратор, наставник, друг, порадник, творчий союзник та тренер). І тільки потім- вчитель", ділиться пані Людмила.

Бойко Георгій (м. Донецьк) - учитель української мови та літератури, інформатики. Закінчив Полтавський педінститут, стаж роботи у школі - 35 років. Брав участь у конкурсах "Учитель року" 1991, 1997 року (лауреат), кращий прцівник освітньої галузі (2005). Автор кількох підручників (методички для авторських курсів, які читав у Донецькому ІППО 13 років, та "Універсальної хрестоматії"). Займається інформаційно-комукікативними технологіями, знімає, монтує відео, зараз розробляє серію уроків з української мови за технологією "перевернутого навчання". Має авторську технологію "Корисному навчатися самому", в основі якої лежить самоосвітня діяльність учнів. Веде канал на ютубі, сайт, блог.

Браташ Олеся (смт. Добротвір, Львівська область) -учителька української мови та літератури. Працює зі своїми дітьми за допомогою блогу "Філологічна скринька", істворює тематичні блоги (до речі, як учитель-практик рекомендую тематичний блог, присвячений творчості           Г. С. Сковороди), освоюює Ofiссe 365.

Бугайова Наталія – (смт Нова Прага, Олександрійський район, Кіровоградська область) – учитель української мови і літератури Новопразького НВК, лауреат обласного етапу конкурсу «Учитель року-2015», лауреат обласного огляду освітніх блогів «Педагогічна блогосфера», 2016 р. – учительський блог, переможець обласного огляду освітніх блогів «Педагогічна блогосфера», 2017р. – блог методичного формування та блог керівника гуртка (ІІ місце),
переможець обласного методичного огляду – конкурсу «Проектування ІТ-контенту сучасного уроку» (2014-2015 р.р.), лауреат обласного фестивалю веб-квестів (2015 рік), лауреат районної педагогічної премії імені Ф. Оксанича 2015р., лауреат обласної педагогічної премії імені Василя Сухомлинського 2016 р. (Відеорезюме).
Випускниця освітньої програми для вчителів «Про.Навички». Учитель-експерт Microsoft 2017-2018 (Проект «Чому я можу бути вчителем-новатором»).
Є автором методичного посібника «Дослідницька робота учнів на уроках української мови і літератури та у позаурочний час», співавтором методичного посібника «Квести і проекти з використанням Інтернету на уроках української мови і літератури», статей, з якими можна ознайомитися на сторінці блогу.
Створила групу «Творча лабораторія вчителів української мови і літератури» з метою підтримки та творчої співпраці вчителів Олександрійського району.
Наталія Анатоліївна стала ініціатором встановлення у селищі Нова Прага меморіальної дошки, присвяченої Григорію Честахівському, власноруч розробивши проект та залучивши до цієї роботи жителів селища.
Основу своєї діяльності як вчителя української мови вбачає у вихованні учнів з високим рівнем соціальної та мовленнєвої компетенції. Головним же завданням педагога є створення відповідної атмосфери освітнього процесу, за якої діти постійно відчувають одночасно і підтримку, і бажання діяти самостійно.

Бутурлим Тетяна  (м. Ніжин) – канд. пед. наук, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, учитель української мови та літератури Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської обласної ради, старший викладач ВП НУБіП України «Ніжинський агротехнічний інститут». Увійшла до 50-ки найкращих учителів України, зокрема до вісімки найкращих учителів української літератури (Національна освітня премія «Global Teacher Prize Ukraine – 2017»)
Тетяна Іванівна успішно поєднує педагогічну та наукову діяльність, очолює кафедру вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін у ліцеї. Має 141 публікацію. 34 нагороди. Є учасницею 63 науково- практичних конференцій. Тетяна Іванівна – призер 26 всеукраїнських та обласних конкурсів.
Спільно з учнями створила 10 відеоуроків патріотичного виховання старшокласників, 9 дизайн- проектів старшої школи майбутнього, 20 літературних відеохвилинок , а також електронні тести в програмах «Kahoot», «Quizizz», «Learningapps», «хмари слів», віртуальні плакати.
 Учитель є членом журі Міжнародного мовно-літературного конкурсуучнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародногоконкурсу з української мови імені Петра Яцика, спікером зимової сесії «WebSTEM-школа»(2018). Значну роль Т.І. Бутурлим приділяє увагу вихованню сімейних цінностей, патріотизму старшокласників, розвитку потреби в здоровому способі життя, психологічній підготовці учнів до ЗНО. Розробляє інноваційні методи й форми навчання, авторські позитивні афірмації та руханки.
Детальний опис педагогічної діяльності пані Тетяни та покликання - тут.

В

Візнюк Світлана (Чортків, Тернопільська область) - викладач професійно-теоретичної підготовки Державного навчального закладу "Чортківське вище професійне училище". Закінчила Подільський державний аграрно-технічний університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Професійне навчання. Механізація сільськогосподарського виробництва та гідромеліоративних робіт" і здобула кваліфікацію магістра інженера-педагога Переможець ІІ етапу обласного конкурсу методичних розробок серед педагогічних працівників ПТНЗ. Переможець (Диплом ІІ ступеня) конкурсу кабінетів "Правила дорожнього руху". Переможець лютневого етапу конкурсу методичних розробок інтернет-видання "На Урок" у номінації "Педагогіка." Учасник конкурсу "Панорама творчих уроків-2018" Учасник науково-методичних конференцій. Активно ділиться своїм досвідом в періодичних виданнях видавничої групи "Основа" та "Профтехосвіта". Є автором сайту викладача професійно-теоретичної підготовки http://pdr.ho.ua

Вовк Тетяна (м. Дніпро) – учитель інформатики вищої кваліфікаційної категорії комунального закладу освіти «Гімназія №3» Дніпровської міської ради, вчитель-методист, керівник МО вчителів інформатики Індустріального району м.Дніпро, сертифікований тренер Мережних академій Cisco.
Готує учнів-переможців Всеукраїнських конкурсів з інформатики «Весела наука» (м.Одеса) та «iTalent» (м. Київ) , олімпіади з інформатики та інформаційних технологій.
Багато років навчала вчителів-предметників міста за програмами Microsoft® «Партнерство в навчанні» та «“Intel® Навчання для майбутнього”»
Активну учать бере у Міжнародному освітньому проекті «Міксіке в Украіні» як шкільний координатор. Учні гімназії неодноразові переможці регіонального етапу та учасники у Міжнародних змаганнях з усного рахунку «Прангліміне» у рамках цього проекту. Проводить майстер-класи на базі Дніпровської академії безперервної освіти на базі Дніпровської академії неперервної "Створення інтерактивних вправ в рамках міжнародного проекту «Міксіке в Україні».
Любить не тільки навчати та навчатися, а й спілкуватися з колегами, тому відвідує семінари та конференції у різних містах країни:
· Міні –EdCamp для вчителів інформатик, м. Одеса,2016
· Практичний семінар для керівників та інструкторів академій Cisco з майстер-класами провідних фахівців програми, м. Київ, 25.01.2018
· Професійний розвиток педагога в умовах реформування освіти. Можливості, виклики, перспективи, м. Львів ,26.04.2018
· Літня школа Google “Цифрове громадянство та безпека”, м. Одеса, червень, 2018.
Брала участь у конференції в рамках Міжнародного проекту "Global Education In Basic Schools" / "Глобальна освіта в основній школі", що проходив у Словенії, м. Мурська Собота (2016) та у Другому Міжнародному семінарі «Міксіке в Україні», Пьюхаваре - Таллін, Естонія, (2017)» .

Волощук Світлана (Тернопільська область) - вихователь, викладач географії та екології Державного навчального закладу "Чортківське вище професійне училище". Закінчила Тернопільський національний педагогічний університет, стаж роботи в училищі 17 років. Постійно працює над підвищенням фахового рівня педагогічної майстерності. Ефективно застосовує професійні знання в практичній педагогічній діяльності. Накопичила значну кількість методичних розробок, якими активно ділиться в інтернет-виданнях "На Урок" та "Методичний портал". Отримала відзнаку ІІ ступеня (інтернет-видання "На Урок") за представлені методичні розробки виховних заходів. Залучає учнів до редагування української Вікіпедії, неодноразово брала участь у Всеукраїнських Вікітренінгах та круглому столі для педагогів України. Є активним редактором Вікіпедії та залучає учнів і педагогів до «Освітньої програми». Сприяє проведенню вікі-уроків, впроваджує сестринські проекти Вікіпедії у виховний та навчальний процес, краєзнавчу роботу та створення «освітніх курсів» в навчальному закладі. Долучилася до написання навчального посібника з редагування Вікіпедії, а саме розділу "Інтерактивні техніки навчання із використанням Вікіпроектів". Є постійним учасником Вікімарафону, а також ввійшла в десятку кращих в конкурсі "Вікі любить Землю" в номінації "За найбільшу кількість сфотографованих пам'яток".
Вороновська Дарина (м. Київ) - учителька української мови та літератури в 5-11 класах, а також куратор 2 класу. Працює в домашній школі та в Центрі дистанційної освіти "Джерело". Уважає, що вчитель повинен постійно розвиватися, а тому  часто відвідує тренінги та курси для вчителів, бере участь в освітніх стажуваннях. Вагоме значення надає візуалізації на уроках, а також можливості навчатися за допомогою гри (тому часто доводиться займатися "рукоділлям" ). Для навчання використовує сучасну літературу, яка може справді зацікавити дітей і про яку вони захочуть розповісти своїм друзям.

 Вакарова Тетяна (с. Крива, Закарпатська область) – учителька фізики. Її професія – це, дійсно, покликання для неї. Стала однією із перших у Закарпатській області випускницею програми "ПроНавички". Тетяна, одна з перших в Україні, стала автором двох успішних проектів на Всеукраїнській освітній платформі – GoFunded: «Фізика у новаційному форматі» та «Майстерня дитячої творчості». Є постійним координатором конкурсів Кенгуру та Левеня у своїй школі. Була експертом на двох міні-EdCamp у Львові та Закарпатській області с. Луково. Учасниця Всесвітнього конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. Сертифікований вчитель новатор від компанії Microsoft. Уважає, що кожен кінець – це лише початок нового витка у житті кожної людини. Закликає вчителів виходити із своєї зони комфорту, не боятися пробувати себе в різних ролях, ставати центром учнівської громади, адже лише в успішного вчителя є успішний учень.

Г
Ганич Олена (с. Сторожниця, Закарпаття) - учителька хімії (до речі, лауреат конкурсу "Учитель року-2015" в номінації "Хімія", 2 місце) переймається проблемою екології. Пані Олена проводить акції для збереження довкілля (наприклад, централізована утилізація батарейок), а також на її сторінці - інноваційні методики викладання хімії.

Гальвіцька Олена (м. Львів) - учитель початкових класів, двомовної (українська та польська) школи №24 м. Львова. Пані Олена навчає діток у групах, інтегрує предмети, використовує проектне навчання й сама обирає методики, за якими діти вчаться писати й читати. Неординарність учительки - у всьому, особливо в "п'ятницях"(робота над створенням учнями власних кольорових зошитів, робота в групах - проетна діяльність і розвиток критичного мислення). Пані Олена видрукувала більше 20 збірок творів своїх вихованців для читання в класі; діти уважають свої "підручники" цікавішими за традиційні, бо в них є емоції.  Учні обожнюють свою вчительку.
Примітка. Матеріали для статті з дозволу пані Олени взято тут (до речі, дуже цікава й щира розповідь про вчительку - рекомендую!).

Гаркуша Ольга  (м.Кропивницький) - учитель української мови й літератури в комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання №25 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання «Ліра» Кіровоградської міської ради, Кіровоградської області».
Одна із перших у місті, хто почав впроваджувати інформаційні технології на уроках української мови й літератури, зокрема змішане навчання. Є лауреатом конкурсу обласного огляду блогів Кіровоградщини «Педагогічна блогосфера» - блог «МО вчителів (українська, зарубіжна) НВО №25».
У класі створює атмосферу, що надихає вчитися. Застосовує електронне (через планшети) навчання та проводить бінарні уроки (матеріали).
Використовує блог (сторінка “ЗНО”) та віртуальну дошку Padlet як засіб підготовки учнів до ЗНО. Розробила цикли інтерактивних вправ у learningapps.org, тестування(зразок) go pollock. Для систематизації вивченого з української літератури склала флеш-карти.
Дотримується думки взаємозбагачення, запропонованої Б.Шоу: «Якщо ви маєте яблуко і я маю яблуко, то якщо ми обміняємося цими яблуками, то в кожного залишиться по одному яблуку. А якщо ви маєте ідею і я маю ідею, то, обмінявшись цими ідеями, кожен матиме дві ідеї», тому завжди готова ділитись досвідом та прислухатися до думки інших.

Гарматюк Любов (м. Тернопіль)  - учитель Тернопільськоі української гімназії їм. Івана Франка. Учитель-методист. Працює над інноваційними методами навчання у розвитку обдарованих учнів з елементами біоадекватної технології на уроках української мови та літератури (більш детально див. тут).
Публікації пані Любові:
*2010 рік –видавництво «Мандрівець»:збірка «Виховні заходи для старшокласників та студентів»: методичні напрацювання: «Літературно-музична композиція «Українського цвіту по всьому світу» (чотири хвилі еміграції) та «Розтоптані пелюстки» долі Євгена Маланюка»);
*2011 рік-видавництво «Ранок»: збірник «Ігрові технології навчання на уроках української мови та літератури. 5-11 клас»: стаття «…Знаєш, що Ти окрилена Людина»(за творчістю Ліни Костенко, диптих «Чайка на крижині, «Крила»);
*2012рік –видавництво «Ранок»: збірка «Розвиток життєвих компетентностей на уроках української літератури»: урок «Трагедія Оксани та Степана, всього народу України часів доби Руїни; вивчення твору в контексті з сучасними історичними подіями»);
*2013-видавництво «Мандрівець»: навчальний посібник “Тематичне оцінювання з української мови. 8 клас. Зошит Автор: Л.І.Гарматюк
2013-видавництво «Мандрівець»: навчальний посібник “Тематичне оцінювання з української мови. , 6 11 клас. Зошит Автор: Л.І.Гарматюк, О.С.Смертіна
*2014 -"Жива душа поетова святая...". Сценарії виховних заходів. присвячених життю і творчості Тараса Шевченка -_Тернопіль: Підручники і посібники, 2014. - 144 с.
*2015 – журнал-газета «Українська мова та література», видавництво «Шкільний світ»
Любов Гарматюк - автор і ведуча передачі "Плекайте мову".
Щороку в інтернет- виданні освіта.ua публікує показові уроки.
Автор блогу для вчителів української мови та літератури: https://luba2015.blogspot.com/
На сторінці Любові Гарматюк - інтерактивні вправи, огляд місцевих новин, матеріали для підготовки до ЗНО - загалом, це колекція новинок для викладання мови й літератури, які з'являються чи не щодня.   Якщо Ви полюбляєте афоризми й вишукані світлини - їх легко можна знайти на сторінці вчительки. З останнього: "Ніде нічого не чекає на людину. Завжди потрібно самому приносити все з собою. Любов - у сім'ю, щастя - в буденність, тепло - в дружбу (Еріх Марія Ремарк).


Гиренко Наталія (Нижньосироватська ОТГ, Сумська область) - заступник директора школи з виховної роботи, вчитель зарубіжної літератури. Закінчила СДПУ імені А.С. Макаренка. Загальний педагогічний стаж 18 років, 5 років - вчитель, спеціаліст І кваліфікаційної категорії.
Будує свої уроки як співтворчість і співробітництво з учнями, проводить заняття на основі творчої співпраці і зацікавленого діалогу, організовує творчу діяльність учнів. Цього року вивчила і впровадила в практику своєї роботи наступні технології: “Кроссенс”, “Колаж”, створення постерів, титульних сторінок, лепбуків. Розробила цикл інтерактивних вправ у Learningapps.org . Впроваджує хмарні технології. Опрацювала та в наступному навчальному році буде впроваджувати QR-код. Також планує використовувати Google-форми - це зручний інструмент, за допомогою якого можна легко і швидко планувати заходи, складати опитування та анкети, а також збирати іншу інформацію.

Навчає дітей та щоразу навчається від них сама. Тому успіх своєї педагогічної праці вбачає у постійному спілкування з дітьми, вмінні “запалити” дітей до роботи. Активно ділиться своїм досвідом в періодичних виданнях видавничої групи “Основа”. Власні розробки є у вільному доступі на Методичному порталі та Всеосвіта. Має 3 сертифікати платформи масових відкритих онлайн-курсів Prometheus. На даний час проходить інтерактивні онлайн-курси - Edera “Недискримінаційний підхід у навчанні”. Опанувала курси “Додатки Google в професійній діяльності вчителя”. Активно веде свій Сайт, групу у фейсбуці.

Педагогічна майстерність - це обов'язок кожного вчителя. Тільки творчий педагог може виховати творчу особистість. Це щоденна праця, це відповідальність за результат своєї праці. Це постійна потреба самовдосконалюватися, учитися. Це постійний творчий пошук.



Педагогічне кредо : “Ніколи не зупинятися на досягнутому”.


Гирило Ірина (село Сасів Золочівського району) - учитель української мови та літератури. Автор збірки "Дорога - символ вічної надії" та співавтор збірки "Цвіту вишневого вибух".
 Замість традиційної інформації - сповідь Ірини.
"Емоційна, занадто вразлива... на жаль, не змогла прищепити любов до літератури учням... за винятком декількох. От заради чого любила ходити на роботу - це виступи, постановки... Для мене це просто кайф. Я живу від одного заходу до іншого. Я не люблю тих свят, які потрібно робити згідно з планом, натомість мене тягне ставити п'єси, відкривати для дітей забуті імена... От навіть під час цьогорічної шкільної практики я організувала ретро-вечірку, присвячену Б. Весоловському. Тут описувати не буду, а надішлю вам статтю про це, яку я написала до районної газети. От цим я живу....
А уроки... можу піднесено щось розповідати, але смішки або шум дітей виведе мене з рівноваги. З дисципліною в мене глухий номер... цієї весни так довели мене п'ятикласники, що потрапила на лікарняний... емоційне вигоряння... того літа. Серйозно приділю увагу пошуку роботи (спокійної). На жаль. Мої нерви здають... Але не можу сказати, що мене діти не люблять - є кілька учениць, які зі сльозами кажуть, що покинуть школу, якщо я звільнюся. А ще до мене приходять сусідські малявки - ми з ними малюємо для душі... тягнуться до мене. Що ще? сама виховую 8-річного сина, живемо з моєю мамою у селі. Усе життя в наших жіночих руках пилка і сокира... Люблю мандрувати, це не дає впасти в депресію (звісно, мандрівки - бюджетні). Живу 6 років з діагнозом "Рак молочної залози", перенесла купу операцій, опромінення, хіміотерапію... Намагаюсь радіти життю, з дозволу лікаря підкорила Говерлу..."


Грицай Любов (Сумщина) - учитель української мови та літератури Великописарівської спеціалізованої школи І-ІІІступенів імені Героя Радянського Союзу І.М.Середи Великописарівської районної ради Сумської області. Переможець Усеукраїнського конкурсу на кращу розробку уроку до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка (диплом ІІ ступеня). Переможець Усеукраїнського конкурсу на кращу розробку уроку в номінації «Методична майстерня вчителя-словесника. Українська література» (диплом І ступеня). Лауреат V-ого Всеукраїнського конкурсу «Творчий учитель – обдарований учень», оголошеного Інститутом обдарованої дитини НАПН України. Посіла ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі ж-лу «Українська мова і література в школах України» в рубриці «Науково-практичні пошуки вчителів-словесників». Учасник конкурсу Global Teacher Prize Ukraine.

Гунько Людмила  - учитель - методист української мови та літератути м. Хмільника Вінницької обл. Стаж роботи - 25 років. Переможець облосного етапу Всеукраїнського конкурсу " Учитель року " . Бере участь у дослідно-експериментальній роботі за темою "Хмарні сервіси в освіті" (наказ МОН від 21.05.2014р). Впроваджує хмарні технології на уроках мови та літератури; у школі розгорнуте хмарне середовище Office 365. На уроках упроваджує сервіси Web 2.0. У 2017 р. у складі делегації по обміну досвідом учителів відвідала Фінляндію. Брала участь у роботі 5,6,7 Форумів "Вчитель-новатор". Проходила навчання у Першій, Другій, Третій літній школі "Хмарні сервіси в освіті". Удруге обрана вчителем-експертом компанії Microsoft. Кредом життя обрала слова Ліни Костенко : "Я вибрала Долю собі сама. Й у мене жодних претензій нема до Долі – моєї обраниці".

Д
Денисюк Наталія(м. Луцьк) - учитель географії КЗ ЛНВК ЗОШ І-ІІІст. №22 (ліцей). Лауреат четвертого етапу конкурсу "Учитель року" в номінації "Географія", 2 місце. Творча, креативна, залюбки ділиться своїми напрацюваннями на сайті .

Дрозд Юлія (с.Білоусівка Вознесенського району Миколаївської області) - учитель історії, інформатики та фізики ІІ кваліфікаційної категорії Білоусівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дорошівської ОТГ. Учителька постійно використовує елементи STEM-освіти, практикує технологію перевернутого навчання, застосовує краєзнавчий матеріал, адаптує всі завдання до життєвих реальних ситуацій та організовує науково-пошукові дослідження на базі шкільного музею (дивитись сторінку в соцмережі). «Хочу бути таким учителем, якого  б хотіла для своєї доньки - ці слова можна вважати моїм педагогічним кредо, - ділиться пані Юлія. - А ще я мама, вишиваю, подорожую, тримаюся «в темі» завдяки IT-фріланспроектам і активно веду свій сайт , фейсбук та інстаграм".

Дружинович Лідія (м. Луцьк) - учитель української мови та літератури Луцького НВК № 9. Досвід роботи: редактор, коректор інформаційного відділу Волинського 
національного університету імені Лесі Українки (газета «Наш
університет»), методист відділення філології та мистецтвознавства Волинської обласної
Малої академії наук). Захоплення: українська література, особливо початку ХХ ст., а також сучасна (дипломант обласного конкурсу молодих літераторів Волині в номінації “Поезія”), лауреат поетичного конкурсу «Неповторність», грає на сопілці та акордеоні, пише музику та вірші (авторська сторінка ). Пані Лідія розробила дуже цікавий літературний календар (можна переглянути за покликанням тут). А ще вчителька є автором багатьох літературно-критичних статей (перейдіть за покликанням).

Дуняшенко Наталія  (м. Кропивницький) – учитель української мови і літератури та зарубіжної літератури, вищої кваліфікаційної категорії “старший вчитель”, заступник директора з навчально-виховної роботи, працює в гімназії № 9 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області з 2002 року. Вчитель веде персональний блог: “Учень - це той, хто шукає світла - вчитель - це той, хто його несе...” та блог «Методична палітра»
Пані Наталія учасник багатьох фахових конкурсів, таких як: «На крилах зарубіжної літератури», «Яскраве світло класики та сучасної літератури», «Всім серцем любіть Україну», лауреат конкурсу «Освітній Оскар – 2016», лауреат конкурсу «Панорама творчих уроків – 2016», лауреат обласного огляду освітніх блогів «Педагогічна блогосфера – 2016», лауреат міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2012» тощо.
А ще вчителька є автором багатьох публікацій (перейдіть за покликанням).
На своїх уроках вчитель використовує такі сучасні технології (сервіси), як:
· Thinglink - це сервіс, що дозволяє створювати мультимедійні плакати, а іншими словами, «розмовляючі картинки», на які наносяться маркери.
· Study Stack – онлайн сервіс для створення дидактичних матеріалів.
· PurposeGames – сервіс для створення дидактичних ігор.
· Vizia - створення інтерактивного відео.
· Wizer.Me – інструмент для створення інтерактивних робочих аркушів.
· Інтерактивна презентація в сервісі для створення ментальних карт Мindomo тощо.
Пані Наталія уважає, що головне завдання використання ІКТ у процесі вивчення української мови й літератури – підвищити пізнавальний інтерес учнів до вивчення предмета, прагне урізноманітнювати уроки, робити вивчення мови і літератури неповторними, пам’ятаючи слова Олеся Гончара, що бути у вічному пошукові – це значить «шукати енергію слова в енергії душі»…

Дячок Світлана (Тернопільська область) - учитель-методист української мови та літератури, зарубіжної літератури, трудового навчання, заступник директора з виховної роботи Колиндянської загальноосвітньої школи I-III ступенів, секретар Усеукраїнської Асоціації викладачів зарубіжної літератури, член Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», ментор українсько-польського проекту «Класна школа», відповідальний секретар методичної комісії гри «Соняшник», експерт УЦОЯО, член організації ГО «Вікімедіа Україна» (2018).
Усі матеріали роботи зібрані на авторському сайті Дячок С. О. (https://sites.google.com/view/djachksvitlana/). Учасник міжнаpодного майстеp-класу для ментоpів-лідеpів пpогpами «Класна школа», яка пpойшла навчальний куpс з методики оpганізації соціально-освітніх пpоектів з учнями та вчителями Укpаїни. Матеpіали досвіду pоботи Дячок С. О. в укpаїнсько-польському пpоекті пpезентовані на стоpінках методичного посібника «Як зpобити школу класною» (2017).
Більше детально про напрацювання пані Світлани тут.

Є

Єрьоміна Оксана (м. Кропивницький) – учителька російської мови та зарубіжної літератури НВК «Кіровоградський колегіум» управління освіти міської ради м. Кропивницького; вчитель вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист.
Професійне кредо: «Учитель не той, хто допомагає тобі закінчити школу. Учитель це той, хто допомагає тобі почати власне життя".
Головними пріоритетами у своїй роботі вважає прагнення, зростання, досягнення - можливість вирватися за межі сьогоднішнього уявлення про себе; уміння бачити в учнях якості, завдяки яким вони можуть розкритися; здатність приймати рішення, усвідомлюючи відповідальність; мотивація «бути краще»; здатність об’єднувати різних людей (учнів, учителів-колег, батьків) щодо створення єдиного освітнього середовища; спілкування з учнями за принципом "перемога учня – перемога вчителя".
Роботу спрямовує на пошук ефективних умов застосування діалогових технологій навчання на уроках зарубіжної літератури та впровадження в систему роботи хмарних технологій.
Пані Оксана - переможниця Міжнародного конкурсу - 2018 (ІІІ місце) для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів України та освітніх установ української діаспори «Українознавчі пріоритети навчально-виховного процесу» (номінація "Авторський урок зарубіжної літератури"); нагороджена Грамотами управління освіти Кіровоградської обласної державної адміністрації 2016 р., Кіровоградської міської ради 2004, 2006, 2015 рр.; переможниця міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Класний керівник року-2015» (І місце в номінації «Класний керівник 5-7 класів»); лауреат міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2011» (ІІ місце в номінації «Етика»), «Учитель року-2004» (ІІ місце в номінації «Зарубіжна література»).
Член обласної авторської творчої майстерні Гузь О. О. для вчителів зарубіжної літератури з проблеми «Створення сучасного освітнього середовища у процесі вивчення зарубіжної літератури»; член журі міської та обласної олімпіади з російської мови та літератури; член міської експертної групи вчителів зарубіжної літератури ЦМСПС м. Кропивницького; голова ШМО вчителів російської мови та зарубіжної літератури НВК «Кіровоградський колегіум»; власник професійного блогу «Інсайт» ; адміністратор ФБ спільноти “Райський сад Арсенія Тарковського» .

Ж

З
Задворна Вікторія (м. Львів) - учитель фізики та математики в одній із львівських шкіл. Закінчила у 1990 р. ВДПІ. Стаж - 27 р. "Усе, що роблю, роблю з натхненням: пишу, у віршах, прозі, не боюсь експериментувати, імпровізувати", - ділиться пані Вікторія. Учитель активно веде блог, завдячує співпраці з чудовим учителем фізики та математики - Сажнєвої Євгенії. Використовує елементи змішаного навчання, створила віртуальний навчальний простір,який поступово наповнює новими матеріалами. Завжди готова ділитись ідеями, розробками,сценаріями.

Задорожняя Наталія - учитель української мови та літератури в НВК "ЗОШ І-ІІІ ст. 11-ліцей" м.Ковеля. "Я закінчила Волинський державний університет майже 20 років тому, але в професію прийшла лише 4 роки тому (на сході загинув мій чоловік і мене таким способом рятувалии від депресії й повертали до життя), - ділиться пані Наталія. - Звичайно, досвіду у мене мало, але є величезне бажання працювати. Тішить те, що в мене хороший контакт з дітьми. Я їх обожнюю й у відповідь отримую те ж. Оскільки прийшла до школи пізнувато-стараюся з подвійною силою!" 
Свої уроки вчителька будує не стільки на вивченні матеріалу, як на його дослідженні. Учням це подобається. "Думаю, що в мене все ще попереду, адже в 40 років життя тільки починається", резюмує Наталія. Цьогоріч учителька відвідала міжнародну освітянську конференцію в Тель-Авіві та мала змогу познайомитись із освітою Ізраїля.



Зелінська Ольга (м. Львів) - учитель початкових класів, увійшла до двадцятки найкращих учителів конкурсу Global Teacher Prize Ukraine, отримала одноразову грошову винагороду в рамках реалізації Програми «Успішний педагог» серед освітян м. Львова. працює все життя у середній загальноосвітній школі № 73 міста Львова.
Пріоритетним напрямком навчанння для пані Ольги є мовленнєвий розвиток молодших школярів.
Але мовленнєва діяльність учнів, на думку талановитої вчительки, не обмежується лише уроками української мови та розвитку мовлення, а пронизує всі навчальні дисципліни. Тому більшість її уроків - інтегровані, ще 20 років тому вона почала сизтематизовувати матеріали інтегрованих тем «Кольори веселки», «Навкруги зелений колір», «Книжка», «Пори року», «Чарівне підводне царство», «100 днів у школі», «Дощик», «Найрідніша матуся» для 1 класу, «У світі казки чарівної», «Казки народів світу», «Рослини», «Леви міста Лева», «Казки Івана Франка», «Квіти українського віночка». За цей час їй вдалося зібрати завдання та вправи, що поєднують розвиток мовленнєвих умінь із формуванням предметних компетентностей. Враховуючи досвід упровадження інтеграції в навчально-виховний процес, пані Ольга працює в складі робочої групи щодо розробки тематичних матеріалів для 1 класу, які зможуть впроваджувати вчителі Нової української школи.
Іншою важливою методикою навчання є проектна методика з застосуваням інформаційно-комунікативних технологій за програмою «Інтел. Навчання для майбутнього. Так учнями її класу було реалізовано низку цікавих і пізнавальних проектів, серед яких:
дослідницько-прикладний проект «Цибулька. Умови росту та розвитку рослин», творчо-інформаційний інтегрований проект «Наш рідний край», пошуково-інформаційний міжпредметний проект «Шевченко – художник чи поет?», дослідницько-пошуковий проект із використанням ІКТ за програмою Intel «Таємниці львівських вулиць».
Цікавим є використання пані Ольгою методів театральної педагогіки: організація самодіяльного театру в класі, інсценізації, драматизації та використання інших театральних прийомів - усе це створює на уроках передумови для всебічного розвитку творчих здібностей дитини, підвищує пізнавальний інтерес до художнього слова, сприяє розвитку уваги, мислення, пам’яті, формує позитивний емоційний клімат у дитячому колективі та соціокультурні навички молодшого школяра.
Пані Ольга просто заряджає своїх учнів працьовитістю, цікавістю та прагненням до пізнання нового, вона навчає дітей навчатися, взаємодіяти з іншими та працювати з інформацією - дає учням можливість бути успішними в школі та поза нею. Незважаючи на те, що вона - вчителька молодших класів, її випускники (після закінчення початкової школи) вступають до спеціалізованих гімназій, ліцеїв. Щороку її учні стають призерами та переможцями всеукраїнських конкурсів “Колосок”, “Кенгуру”, “Соняшник”, Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім.П.Яцика, конкурсу «Птах року » та різноманітних предметних і художніх конкурсів.
Ольга Зелінська дає своїм учням не лише знання, а й допомогає дітям навчитися творчо мислити, сприймати й самостійно добувати інформацію, використовувати набуте в соціальному досвіді, приймати доступні рішення, висловлювати власну позицію.
Детальний опис досвіду роботи вчительки - тут.

Ігнатенко Майя (м. Житомир) - учитель фізики Житомирськоі міськоі гімназіі #3, має канал з підготовки до ЗНО з фізики з відеоуроками, на ньому 140 віде презентацій тематичних, присвячених розв' язуванню задач, тренажерам формул, розв' язуванню задач пробного ЗНО й основних сесій в день проведення. https://youtu.be/LSOI9r3KgKw Є адміністратором двох груп "Фізика connected people" та "Вчителі та батьки міста Житомира. Разом заради дітей." Приєднуйтесь тут:
https://www.facebook.com/groups/1418977198149923/
https://www.facebook.com/groups/314836078977162/

К
Кайнара Світлана (Сумщина) - учитель української мови та літератури Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11 Роменської міської ради Сумської області; переможниця обласного  та учасниця фінального етапу Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2018". Педагогічне кредо: «Не даруй людині картину – подаруй їй фарби і полотно. Не даруй людині книгу – подаруй блокнот і ручку. Не даруй того, що ти вважаєш щастям – подаруй їй свободу вибирати своє щастя». Використовує інформаційно-комунікаційні, особистісно зорієнтовані, ігрові технології, елементи проектного навчання, технології розвитку критичного та асоціативного мислення. "Прагну навчитися за будь-яких обставин залишатися цікавою людиною, залишатися собою. Різні сучасні технології, фахова майстерність, артистизм, гаджети не зможуть приховати фальш, яка порушує інтимність стосунків між учителем і учнем. Мрію створити «ШКОЛУ ДОБРА» на засадах партнерства, де б панували моральні цінності, довіра, турбота, незалежність мислення", - ділиться пані Світлана.
Більш детально - тут.

Качур Владислав (м. Вінниця) - учитель англійської та німецької мов, увійшов до ТОП-5 кращих педагогів у всеукраїнському відборі конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. Стаж роботи - дев’ять років, викладає англійську та німецьку мови в учнів 6-11-х класів школи-гімназії №6.
Графік молодого вчителя доволі насичений: тут і декілька уроків на день, і громадська діяльність, і творчість, і саморозвиток. За дев’ять років учительської діяльності Владислав Качур розробив декілька електронних навчальних посібників та базу комп’ютерних дидактичних ігор, як дозволяють вводити елементи гейміфікації на уроках. "Завдання школи в тому, щоб показати, що учень є важливим. І коли дитина це відчує – школа також стане важливою для неї. Я намагаюсь переконати своїх учнів, що вони можуть зробити дуже багато", - пояснює пан Владислав.
На уроках у пана Владислава можуть бути тренінги,наприклад, кулінарія (ось нещодавно із сьомим класом готували фруктові кебаби); також діти долучаються до мистецтва – малюють піском різні мандали – малюнки, у яких ніби втілюєш свої бажання.
Також Владислав Качур має власний блог, у якому ділиться своїми напрацюваннями.
Більше про вчителя - тут.

Кострець Світлана (Закарпатська область) - учитель зарубіжної літератури, учасник руху EdCamp. Цікавиться не лише методичними новинаками викладання, а й інструментами командної роботи в школі. Пані Світлана "співпрацює" з енциклопедією про сучасних учителів і активно пропоноує нові імена колег, за що їй окрема вдячність :)

Коткова Людмила (м. Ніжин Чернігівської області) – учитель української мови. Активно бере участь у різноманітних тренінгах, семінарах, конференціях, ділиться досвідом роботи у фахових виданнях. Досліджує питання словотвору, лексикології, стилістики. Є головою міського методичного об’єднання вчителів української мови та літератури. Проводить «Поетичні вітальні» та «Творчі майстерні» для вчителів-філологів. Поширює у Facebook освітянські новини, літературознавчі дослідження, мовознавчі знахідки.Не обмежується навчанням на уроці, а працює завжди додатково зі своїми учнями через соцмережі.

Котляренко Наталія (м.Кропивницький) – учитель української мови й літератури НВО №33, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2009», учасник міського проекту «Учитель number one», лауреат обласного огляду блогів Кіровоградщини «Блогосфера» - учительський блог. Користується додатками Google (Blogger, Classroom) для впровадження перевернутого та змішаного навчання. Є автором статей та практичних занять про інформаційні засоби координування активної освіти. Групи facebook використовує в позакласній роботі («Літературні відкриття: Т.Шевченко, І. Франко»). Є упорядником альманаху учнівської творчості «Зросла квітка».
"Для мене світ школи – це рух, яким живуть діти, це світ вічної дороги самопізнання та самовдосконалення. І це добре, коли учні все життя не плетуться слідом за вчителем, а намагаються його обігнати, бо, напевне, це і є головне призначення вчителя – «порадіти висоті їх підйому», бо «вони мають збутися»", - ділиться вчителька.
Застосовує фотомонтаж як засіб дослідження та відкриття письменників. Є автором методичного посібника з української літератури «Відкриття світу літератури» (до речі, дуже цікаво), де увагу приділяє формуванню й розвитку творчого мислення учнів.
Підтримує ідею наскрізного виховання під час усього освітнього процесу, пропагує тематичні уроки української мови, використовуючи навчальні краєзнавчі, українознавчі тексти для розгляду мовного матеріалу у сукупності з уже вивченим. Розробила систему роботи щодо вивчення синтаксису з опорою на навчальні тексти та створила практикум з української мови « Пізнай свій край».
Уважає, що вчитель не має відставати від часу, в якому живе, а повинен показати учню, як використовувати набуті знання практично.
Є організатором групи на facebook для вчителів «Для активних від креативних».

Коцур Оксана (м. Сватове, Луганська область) - учитель української мови та літератури, зарубіжної літератури. Працює над створенням зошита, за яким учні могли б навчатися дистанційно. "Зараз адаптую його до Вандрайву. Намагаюся створити урок, який дозволить учителю відійти в закулісся", - ділиться пані Оксана. А ще вчителька обожнює читати й на сторінці у ФБ ділиться власними рецензіями (а також дитячими). До речі, колись саме Оксана Коцур погодилася на урок через скайп й стала ініціатором знайомства наших дітей через листи.

Криворотенко Ольга (Дніпропетровська обл.) - учитель української мови й літератури Ганнівського НВК Верхньодніпровського р-ну Дніпропетровської обл. Заслужений учитель України. Учасник ОЗОНу. Дивитися блог Ольги Криворотенко (учитель розміщує також плани-конспектів уроків).

Крупи (подружжя вчителів) (с. Гаврилівка, Херсонщина)
Крупа Ольга  – учитель фізики, математики, креслення.
Крупа Павло  – учитель інформатики, фізичної культури.
Обоє молоді, енергійні, сучасні вчителі Гаврилівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Каланчацької селищної ради Херсонської області.
Об'єднав їх фізико-математичний факультет Херсонського державного університету, були однокурсниками.
Подружжя виховує донечку Настуню, ВОНИ – ОДНЕ ЦІЛЕ, завжди один одному допомагають і про інших не забувають. Стали учасниками обласного туру «Учителя року – 2018» у номінаціях «Фізика», «Фізична культура».
Блог Крупи Ольги http://lorddux2011.blogspot.com/
Блог Крупи Павла http://infschoolgav.blogspot.com/p/blog-page_10.html

Кукуста Тетяна (м. Сєвєродонецьк, Луганщина)- учитель української мови та літератури Сєвєродонецької ЗОШ 14 Луганської обл. Пані Тетяна любить дітей: на сторінці у соцмережі ви знаєдете рекомендації ігор, які можуть замінити планшети, цікаві освітянські мотиватори, а також матеріали з методики викладання дисципліни. Також Тетяна Петрівна разом з учнями пробує відмовитися від домашніх завдань: "На останньому уроці працюємо так активно та плідно,щоб без д/з!! Виходить непогано!! Є принаймні стимул!!"

Кунашенко Наталія - (м.Бобринець, Кіровоградська обл.) - учитель української мови й літератури гімназії №1, лауреат обласного етапу конкурсу «Учитель року-2015», переможець обласного огляду освітніх блогів «Педагогічна блогосфера», 2016 – учительський блог.
Є автором інтернет-статей щодо питань проектування ІТ-контенту сучасного уроку. Уважає, що для того, щоб мати право вчити інших, потрібно постійно вчитися самому.
Створила фразеологічний тренажер «Чарівний світ української фразеології», що дає можливість через систему інтерактивних вправ, візуалізацію розвивати мовлення учнів, збагачувати їх словниковий запас, формувати інтелектуальну культуру.
Упроваджує перевернуте та проектне навчання, проводить онлайн-турніри.
Для ефективної підготовки учнів до ЗНО створила блог «ЗНОву ЗНО».
Дитина, на думку вчительки, має йти до школи з радістю. Саме енергія, ентузіазм, щирість вчителя допомагає розкрити та розвинути природні здібності школярів.
Л
Левко Галина (с.Довге, Закарпаття) - учителька інформатики. Обожнює відкривати все нове, подорожувати й вивчати мови. Хоче, щоб усі діти були щасливими. На роботі для неї основне - створити комфортні умови для цікавого й веселого навчання. Була обласним координатором конкурсу з інформатики Бобер (2012-2013), у березні 2017 провела перший міні-EdCamp на Закарпатті, випускниця програми ПроНавички, впроваджує змішане навчання. Про це все й набагато більше можете прочитати на сторінці пані Галі.

М
Майборода Лілія  (смт. Побузьке Голованівський район Кіровоградська область) - учитель української мови та літератури Побузької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, учитель-експерт Microsoft 2017-2018 (Проект "Чому я можу бути учителем - новатором"), лауреат обласного огляду освітніх блогів «Педагогічна блогосфера» в номінації "Блог учителя", керівник віртуальної школи молодого учителя "Мистецтво стати педагогом".
Переконана, що «освіта, яка не вчить жити успішно в сучасному світі, не має ніякої цінності…» (Р.Т. Кіосакі). Саме тому намагається допомогти дитині самореалізуватися, стати лідером (чи то у навчанні, чи спілкуванні, чи творчості), людиною з активною життєвою позицією. Її учні є активними співавторами уроків, мотиваторами та реалізаторами креативних та незвичних ідей (намалюй твір, додай героя до вивченого твору, зміни жанр твору, напиши саундтрек до твору, створи сторінку героя, автора у соціальній мережі, стань ілюстратором книги тощо). Для втілення цих ідей використовує хмарно-мережеві технології, сервіси Google та Microsoft. Це додатки до уроків у Блокноті, багато презентацій, інтерактивні вправи, віртуальні дошки, плакати, історії, різноманітні тести. Для зручності у роботі працює на уроках у спільнотах "Українська література" та "Українська мова". Для запровадження спільної роботи з учнями опанувала OneNote Class Notebook.


Майборода Оксана (м. Глухів)  - учитель української мови та літератури. "Я звичайний учитель, яких тисячі, люблю свою роботу, іншого, напевно, уже не зумію робити", - каже пані Оксана. На уроках працює  над формуванням в учнів соціокультурної компетентності через краєзнавчий компонент. На сторінці в соцмережі поширює матеріали для підготовки до ЗНО та мотиваційні дописи.

Маранська Ірина (м. Городище, Черкаська область) - учитель української мови, курсів "Медіакультура" та "Медіаграмотність" Городищенського економічнго ліцею. Прагне, щоб учні не тільки мали міцні знання, а й влучно оперували словом, захоплювалися надбаннями літератури, а головне були особистостями, по-своєму унікальними й неповторними, свідомими громадянами України, здатними обрати власний шлях на життєвій дорозі. Розвиває вміння критично та креативно мислити, аналізувати та піддавати сумнівові все, що учні читають або сприймають. Активно використовує соціальну мережу Facebook як навчальне середовище для здійснення комунікації з учнями та колегами.

Мельник Ірина (м.Світловодськ , Кіровоградська обл.) - учитель української мови та літератури СЗШ №3 (відеорезюме).
Пані Ірина переконана, що одним із основних завдань школи є завдання навчити дитину вчитися, адже учні навчаються не лише у школі. Це потребуватиме від них уміння набувати знань індивідуально та колективно, сприймати й аналізувати інформацію, використовувати теоретичні знання практично. У своїй роботі педагог  нестандартно підходить до виконання домашніх завдань, про це розповідає на ПРО.СВІТ«Домашнє завдання – випуск телевізійних новин».
На сторінках власного блогу “ З українською в серці “ ділиться  надбаннями (варто звернути увагу на сторінку “Вам знадобиться”, де впорядковано матеріали до уроків української мови та літератури; сторінка “Олімпіади” приверне увагу різноманіттям завданнями).
У 2017 році учитель захопилася проведенням уроків із використанням елементів біоадекватної технології (наприклад, “Урок із ароматом кави” (Правопис слів іншомовного походження, 10 клас); “Скільки вітаміну Д у творчості М.Коцюбинського?“; “Кохання—це...” (за новелою І.Франка “Сойчине крило”); “Чи ступати на пісок? “ (за поемою І.Франка “Мойсей”).

Молодик Катерина (м. Черкаси) - учитель української мови та літератури Черкаського гуманітарно-правового ліцею. Керівник ліцейної Медіашколи. Готує учнів-переможців конкурсу Т.Шевченка, «Об’єднаймося ж, брати мої», олімпіади з української мови та МАН. Постійно бере участь у різних семінарах, обговореннях,тренінгах. Сфера інтересів: медіа, публіцистика, поезія, сучасна перекладна література, філософія, наукові студії. Уважає, що сучасний учень повинен в рамках школи навчитись найперше вчитись, тобто організовувати сам процес здобуття і використання знань; здобути навички тайм-менеджменту, тімбілбінгу та селфмейкінгу. У цьому учневі має допомогти учитель, який розуміє, що в сучасному світі перемагає той, хто цього найбільше прагне та докладає зусиль, є креативним та оригінальним. "Із усіх напрямів найбільше ціную класне керівництво, бо це територія співпраці, дружби та допомоги не тільки від учителя до учня, а й навпаки", - ділиться пані Катерина.

Н

Немировська Наталія (м.Гайсин Вінницької обл.) - учитель української мови та літератури. Стаж роботи - 24 роки. "Моя педагогічна ідея полягає в тому, щоб спрямувати інтерес учнів до навчання шляхом застосування хмарних технологій та блогодидактики. За допомогою безлічі онлайн-сервісів: Prezi , Moovly, PowToon. ThingLink, Kahoot, LearningApps тощо", - ділиться вчителька. Пані Наталія є автором кількох веб-ресурсів, а саме: «Мовознавча світлиця» ( блог для вчителів-філологів та для учнів), «Літературна квест-вітальня» (присвячений 200 річниці з дня народження Тараса Шевченка); «Михайло Стельмах – син Подільської землі» ( створений до 105 річниці з дня народження видатного українського письменника М.Стельмаха).
  Також є автором віртуальної спільноти на facebook «Мовознавчі забавки від Наталії Немировської». Публікує конспекти уроків в журналі “Творча скарбничка”, а також має публікації уроків, позакласних заходів на Методичному порталі, Освітньому порталі, створення мовознавчих та літературознавчих тематичних тестів , ігор, кросвордів, ментальних карт тощо на інтернет-ресурсах.
Більше й детальніше тут.



Нефьодова Ольга (Чортків, Тернопільська область) - викладач вищої категорії, старший викладач професійно-теоретичної підготовки Державного навчального закладу "Чортківське вище професійне училище". Переможець у номінації "Економіка" Всеукраїнського конкурсу для для вчителів (Лютий 2018) інтернет-видання "На Урок"


О

П
Павлик Тамара (с. Сасівка, Закарпаття) - учитель фізики, інформатики та математики в Сасівській загальноосвітній школі І-ІІ ст. Свалявської районної ради Закарпатської області. Постійно ділиться новими підходами до навчання , намагається оволодіти сучасними інноваційними технологіями, бере участь в Едкемпах та форумах інноваційної освіти, веде групу  , де ділиться з колегами освітянськими новинами, маю два власні сайти: сайт для вчителів інформатики та сайт для вчителів фізики. "Обожнюю свою роботу та вірю: зробимо нашу освіту найкращою!" - розповідає пані Тамара.

ПарадовськаТетяна (м. Луцьк) - учитель української мови та літератури - людина, яку я відкрила для себе випадково в соцмережі (якщо випадковості бувають? :) ) - творчий учитель, на сторінці якого безліч цікавих педагогічних знахідок. Дуже рекомендую збірник таблиць для підготовки до ЗНО "Хочу. Можу. Треба-200", який уклала Тетяна Парадовська й поширила у Facebook: доречно й грамотно систематизований матеріал, стильно оформлений і - головне - у вільному доступі. Регулярно виступає перед курсантами в ІППО. Зошити, створені пані Тетяною, є переможцями обласної виставки.  Спасибі вчительці за небайдужість до своєї праці й допомогу іншим колегам!
Новинка від пані Тетяни - зошит для вивчення творчості Тараса Шевченка (цікаві завдання, таблиці, теорія).
Цікавим також є  посібник- конструктор, призначений для формування теоретичних понять курсу української мови для 5 класу. Містить рухомі схеми, таблиці, за допомогою яких можна ознайомитися з мовною системою й формувати на цій основі базові правописні вміння та навички.



Петренко Віта (м. Знам’янка, Кіровоградська область) – учитель української мови та літератури НВК «Знам’янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 – гімназія». Відеорезюме.
Для учнів філологічних класів педагог декілька років ініціює проект «Учитель на один урок». Суть його в тому, що на початку семестру учні обирають теми. Починається свідома й трепетна підготовка до уроку: консультації, моделі уроку, інтерпретації. Для учнів це не просто цікавинка, а емоційне сприйняття себе відповідальною, організованою, активною особистістю, здатною співпрацювати з колективом. Така робота мотивує, вчить думати, систематизувати інформацію, працювати в команді та аналізувати результати. Це уроки нових цікавих ідей та відкриттів “цифрового покоління”. Досвід співпраці учень-учень, учень-вчитель сприяє довірі та повазі, формує партнерські відносини.
Учитель уважає, що саме ситуативне активне навчання мотивує учнів ставати успішними.
Подлєсна Ірина (с. Новоспаське) - учитель української мови та літератури Новоспаської ЗОШ І-ІІІ ступенів Приазовської районної ради Запорізької області, учитель-методист.
Про себе вчителька каже: "Належу до тих учителів, які на роботу ходять із радістю, а у своєму кабінеті почуваються ледь не краще, ніж удома. Більше радію успіхам учнів, ніж своїм. Тому все, що роблю, - це для них, моїх вихованців".
Пані Ірина із задоволенням “транслює” свій досвід: на її сторінці у ФБ - корисні тематичні покликання. Учителька веде блог “Вивчаємо українську мову та літературу”, а також E-learning - мовна школа - дуже цікавий і корисний сайт для навчання української мови учнів в умовах розвитку електронного освітнього середовища
Знайомтеся! ВЕБ 2.0! - вартує вашої уваги сайт, який створено для інформаційної підтримки навчання педагогів Приазовського району Запорізької області за програмою "Мережеві технології ВЕБ 2.0 в педагогічній діяльності"
Життєве кредо "Ніколи не зупинятися на досягнутому, бо життя-це процес,тому завжди потрібно рухатися вперед" пані Ірина доводить власною активною позицією.


Поліщук Віктор (м. Нововолинськ) - учитель предмета "Захисту Вітчизни" Нововолинської гімназії міста Нововолинськ Волинської обл. Сайт http://novgimnasium.edukit.volyn.ua/ за веб-рейтингом  посів 9-те місце серед веб-сайтів міських шкіл України 2017 р. (модератор  сайту пан Віктор). Також пан Віктор модератор групи «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ – шкільний предмет»  і водночас веде персональний блог. Віктор Поліщук є представником робочої групи МОН, яка здійснила розробку нової програми навчального предмета захист Вітчизни. Пуублікувався в журналі "Оборонний вісник" та газеті "Освіта України". Домігся публікації в журналі "Оборонний вісник" допису учениці С.Лучук, яка мріє стати журналістом. Як голова методобʼєднання (ГМО – жарт) "ЗеВешників" міста старається "вибити" кошти на пневматичну зброю, військову форму вчителям, макети зброї тощо. Під егідою вчителя проводиться ексклюзивний конкурс груп прапороносців (в області точно такого немає). Є автором положення, критеріїв оцінювання  конкурсу та програми гуртка. Учасник кількох заходів всеукраїнського рівня. Часто – обласного. Постійно – міського.

Почтаренко Ольга (м. Київ) - учитель української мови та літератури гімназії №191 імені Павла Тичини (Київ). У 2015 році увійшла до дванадцяти кращих учителів України за результатами конкурсу "Учитель року-2015". Зараз разом із Олександром Авраменком є співавтором підручника з української мови для учнів 8 класу. У соцмережі пані Ольга ділиться власними креативними ідеями: це й нестандартні творчі роботи (наприклад, за повістю "Кайдашева сім'я" - Кайдаші на прийомі в психолога; і слогани для футболок за вивченими творами; і пропонує список фільмів для старшокласників.

Пчеляна Лариса (м. Суми) - учитель української мови та літератури. На сторінці пані Лариси - матеріали на перевірені джерела з підготовки до ЗНО, а також із розвитку критичного мислення. Лариса Пчеляна - учитель, що надихає творити.

Пшенічка Пауль (м. Чернівці) — учитель фізики та астрономії вищої кваліфікаційної категорії Чернівецького міського ліцею № 1 математичного та економічного профілів, учитель-методист (1989), Відмінник освіти України (2005), Заслужений вчитель України (1996), переможець національної премії Global Teacher Prize Ukraine (2017), почесний член Лондонського інституту фізики, Найкращий учитель фізики світу за версією Intel (2004), Президент Чернівецького молодіжного наукового товариства «Квазар» (з 1991 року), один із засновників методу проектно-орієнтованого навчання у школах.
Пауль Пшенічка вважає, що потенціал талановитих дітей в Україні з жагою до навчання вимагає освіту високого рівня. На жаль, сьогодні школа готує неуспішних людей, які знають правильні відповіді, але бояться зробити помилки й отримати погані оцінки. Але в житті правильних відповідей, як і гарних оцінок не існує. Дітей з неординарним мисленням, зазвичай трієчників, які мають потенціал до експериментів та інновації, сучасна система, що складається з 90% теорії, не здатна залучити. Адже будь-яка нова справа — це 99% спроб і помилок. У часи інтернету роль учителя як джерела інформації втратила свою актуальність. Мета педагога полягає у створенні умов для виявлення здібностей, розвитку творчого потенціалу та максимального росту особистості учнів. Місія вчителя — керувати процесом, що вимагає великої практичної роботи.
Пауль Пшеничка наводить приклади ефективності методу проектно-орієнтовного навчання, де вчитель зацікавлює та залучає талановитих діток, надає серйозні проектні завдання без відповідей наприкінці підручника, вчить критично мислити і знаходити декілька варіантів відповідей. Також, викладач розкаже про власно засновану науково-дослідницьку академію без вікових або часових рамок, де діти вчаться один в одного.

Цікаво:
Лекція Пауля Пшенічки. Проектно-орінтоване навчання: космос, інтелект, Усесвіт і освіту.
Пауль Пшенічка: люблю жити на повну котушку!

Р

РатушнякОлександр (м. Кропивницький). Працював учителем української мови і літератури та зарубіжної літератури; викладач, доцент кафедри української літератури Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка. Успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Формування інтерпретаційної компетентності старшокласників у процесі вивчення зарубіжної літератури» і здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук. У коло наукових інтересів входить методика навчання літератури, сучасна українська література, антиколоніальний дискурс.
"Моє хобі - це організація мистецько-культурних заходів, концертів, зустрічей з письменниками у місті Кропивницькому та відвідування різноманітних фестивалів", - ділиться пан Олександр.
Олександр Михайлович очолює обласну організацію Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Є координатором культурологічно-просвітницького проекту „Український клуб” у місті Кропивницькому, в рамках якого відбуваються цікаві заходи: вечори поезії, літературні дискусії, зустрічі з письменниками, екскурсії та поїздки. Так, учасники „Українського клубу” побували на батьківщині Т.Шевченка (в Моринцях та Шевченковому), на Чернечій горі в Каневі, у Холодному Яру на вшануванні героїв Холодноярської республіки та в інших визначних місцях.
Організатор численних зустрічей з письменниками та громадськими діячами, серед яких Сергій Тримбач (голова Спілки кінематографістів України, критик, кіносценарист, лауреат премії ім. О. Довженка), лауреати Шевченківської премії Дмитро Іванов, Григорій Гусейнов, літературознавець Дмитро Стус, поет-дисидент і мовознавець Олекса Різників, письменники брати Капранови, Василь Шкляр, Юрій Андрухович, Ірен Роздобудько, Сергій Жадан, Оксана Забужко та багато інших.
Підтримує фестивальний рух в Україні, стежить за його розвитком і популяризує. Пан Олександр переконаний: "Загалом, фестивальний рух в Україні розвивається і набуває нових смислів! Це вже не просто розваги, а ціла філософія! На фестивалі їздять активні люди, щоб спілкуватися, навчатися, і відкривати для себе багато нового і незвіданого! Там представлено не лише широкий діапазон сучасної української музики, а й літературна сторінка, арт-мистецтво, проводиться культурологічна та історико-просвітницька робота тощо. Більшість із вищеназваних фестивалів є безалкогольними, що теж вельми приємно! Немає п'яних облич, усі п'яніють від фестивальної атмосфери і музики!"
Брав участь у конкурсі «Учитель року» ще на початку 2000-х рр. і дійшов до обласного етапу. На Всеукраїнський етап довелося поїхати вже в статусі члена журі (2015 р. Миколаїв)"
14 липня 2017 року відзначений грамотою ВР України як голова обласного товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка за активну участь у процесах декомунізації топоніміки.

Життєве кредо: "Будь реалістом – вимагай неможливого!"

Рудніцька Наталія (м. Кам'янець-Подільсьский) - учитель української мови та зарубіжної літератури. Її цікавить психологія в літературі, психологія підлітка, тому своїй сторінці ділиться психологічними статтями, а Вікіпедія у навчанні - сфера її професійних інтересів. Переконана, що виховувати дитину має право вільна, щаслива, незалежна людина. Захоплюється цікавими людьми. Пані Наталія - цілеспрямована оптимістка.

С
Савіцька Анна (м.Червоноград, Львівська область) – учитель інформатики, «Вчитель-експерт Microsoft 2016-2017, 2017-2018».
     У 2017 році ввійшла у ТОП-20 найкращих вчителів України за версією конкурсу Global Teacher Prize Ukraine. Учасник європейських спільнот, переможець двох європейських STEM-конкурсів – STEM DISCOVERY WEEK 2017 COMPETITIONS та “All-STEM, All-Stars” competition, учасник семінару та освітньої  події у Брюсселі.
    У журналі «Заступник директора школи» №9, вересень 2017 (перша електронна версія журналу) надрукова стаття вчителя «STEM-освіта з початкових класів».
  Ефективно  «поширює вірус розуміння» сучасних інформаційних технологій для практичного використання педагогами світу. Систематизувала  хмарні сервіси, новітні технології  та розроблені на них власні зразки завдань, тестувань, презентацій, котрі апробувала у своїй роботі вчителя початкових класів,  на сайті «Творча майстерня Анни». Учні вчителя показують результати навчальних досягнень за допомогою карток Plickers, Google-form, флеш-карток, Quizizz; працююють за методикою «змішаного навчання» ; здійснюють віртуальні подорожі світом за допомогою Google-map; кодують ; проектують; релаксують ; спілкуються з однолітками з інших міст України по Skype; беруть участь у міських, всеукраїнських та міжнародних конкурсах;
 проектах; challenges; практично втілили в життя STEM-проект . Особливість роботи вчителя  в тому, що її інноваційна діяльність − одна з форм також  інвестиційної діяльності, що здійснюється з метою впровадження практичних досягнень робототехніки та  IoT -речей у навчальну сферу ,
поширення досвіду на європейському рівні.
            Учитель бере активну участь в освітніх всеукраїнських заходах (Форум Інноваційної Освіти) та місцевих (прямий ефір місцевого телебачення, семінар). Відкрита для збільшення відкритого простору друзів-інноваторів.

            

Сайковська Олена (м. Одеса) - доц. Одеського національного університету, веде курси методики викладання болгарської мови та літератури, української літератури. Слідкує за цікавими й необхідними процесами, що стосуються роботи шкільного вчителя.
P.S. Дякую пані Олені, що не тільки навчає майбутніх учителів, а й готова поширювати їхній досвід.

Сич Леся (м. Немирів) - учитель зарубіжної літератури у НВК №1 м.Немирова, адміністратор фейсбук групи "Методичні родзинки уроків зарубіжної літератури". У колі інтересів учительки (до речі, про все можна детально прочитати на її сторінці у фейсбуці) - використання QR-кодів на уроках ЗЛ; кроссенс на різних етапах уроку ЗЛ; створення інтелект-карт; використання мемів та коміксів на уроках ЗЛ; використання Googl-форм для опитування учнів; мобільний додаток Kahoot; мобільний додаток Qvizlet; використання ігрових методів на уроках ЗЛ; методи розвитку критичного мислення.
Сироватка Олена (м. Нововолинськ) - учитель української мови та літератури Нововолинського ліцею-інтернату Волинської обласної ради. Просто вчитель, що любить дітей і свою роботу.
В організації навчально-виховного процесу керується принципом "Усе геніальне - просто". Використовує технології, що потребують мінімум затрат від учителя, але спонукають учнів до активної самоосвіти. На жаль, а можливо, й на щастя, не має можливості використовувати КТ на кожному уроці. Тому не згідна з тезою "Сучасний урок не можна уявити без комп'ютерних технологій". Переконанана, що освіта без живого спілкування на уроці підходить далеко не всім учням. Більшість дітей виявляють інтерес до тих наук, які викладають цікаві їм люди. Тому вчитель не може "піти в закулісся". Він мусить бути першою скрипкою в оркестрі класу або принаймні диригентом.


Т
Телішевська Лілія (м. Львів) - учитель української мови та літератури в СЗШ №99 м. Львова.
Працює над проблемою «Хмарні технології на уроках української мови та літератури як засіб інтенсифікації навчального процесу».
Працює та навчає з Microsoft та Google-продуктами кожен день. "Вірю: використання технологій поліпшить якість навчального процесу. Це і спільна діяльність з різним контентом, дистанційна робота в Skype для бізнесу.... Разом з учнями створюємо знання: генеруємо ідеї, гіпотези та висновки, які є новими для нас, інтерпретуємо, аналізуємо, узагальнюємо та оцінюємо інформаційні дані чи ідеї. Ми віримо у співпрацю, створюємо і застосовуємо отримані знання", - ділится пані Лілія.
Учителька - член журі ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, голова журі районного конкурсу ім. Т. Шевченка, член журі обласного конкурсу ім. П. Яцика, обласного конкурсу на кращий учительський конспект з української літератури, керівник обласної авторської майстерні учителів-філологів з питань впровадження IT-технологій у навчальний процес, тренер проекту «Хмарні сервіси в освіті», “INTEL. Навчання для майбутнього», проводжу обласні майстер-класи, круглі столи, семінари, тренінги.
А ще – учасниця V Всеукраїнського форуму та ІХ Всеукраїнського конкурсу "Вчитель- новатор" (м. Київ, Office Microsoft), співдоповідач на воркшопах, івентах різних ІТ-компаній, учасниця мережевих спільнот учителів. Має багато персональних сайтів, блогів з різним контентом, під різні теми.
Також пані Лілія -
§ переможець конкурсу «Успішний вчитель»;
§ переможець конкурсу «Учитель року» (міський, обласний етап);
§ переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель-новатор» (Гран-прі);
§ переможець Всеукраїнського конкурсу iChampions (APD) для талановитих педагогів;
§ переможець Всеукраїнського конкурсу «Найкращий авторський веб-сайт» («Еверест філології»);
§ переможець Всеукраїнського конкурсу «Відкритий світ».




Турок Оксана ( м. Рахів) - учитель біології. На сторінці - покликання на цікаві курси курси, конференції, форуми. Активно відвідує різні тренінги й ділиться здобутками. На її сторінці можна знайти статті про виховання дітей, лінки на цікаву інформацію з біології. "Люблю викладати фото - «в процесі», що, в якій послідовності відбувалося", - коментує пані Оксана. - Також обожнюю передавати моменти подорожей (архітектура, люди, небо...) - настрій". А особливо цікавим є фотоальбом "Роботаврадість" :). Учителька разом із дітьми співпрацює з громадськими організаціями «Форза», «Екосфера», «Центр громадських ініціатив», «Світосвіт".

Турчинова Олена (м. Болград, Одещина) - учитель української мови та літератури в Обласному закладі "Спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат "Болградська гімназія ім. Г.С.Раковського". Тема самоосвіти - "Пошуково-дослідницька діяльність учнів на уроках української мови та літератури". Перемогла в районному етапі конкурсу "Учитель року-2018". На сторінці у ФБ публікує цікаві онлайн-тести, а також інші корисні матеріали,  веде блог.
У



Ф
Федушка Марія (с.Тур’я-Ремета, Закарпаття) - учитель німецької мови. Активно відвідує тренінги (« Школа освітніх новацій і управління», «Методика використання мультимедійної дошки у навчальному процесі», тренінг з написання проектів, міні-EdCamp LUKOVO, «Свобода. Відповідальність. Довіра» ,« Мислення. Знання. Цілісність" та багато ін.), а також вебінари.
"Моя мета – зробити навчання учнів цікавішим завдяки поєднанню різних видів робіт на занятті, навчити навичкам 21-го століття. Не боюся змін, експериментую та досягаю позитивних результатів",- пояснює вчителька. Реалізувала проект «Ровесники, відгукніться!» - створення сучасного кабінету іноземної мови. Упроваджує на уроках SMART-освіту. Любить фотографувати. Також пані Марія веде  блог. У соцмережі вчителька ділиться і власними напрацюваннями, і корисними поклаканнями

Фефілова Галина – учитель зарубіжної літератури та російської мови Куп’янської ЗОШ №1 (Харківська область), спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, керівник міського методичного об’єднання вчителів російської мови, інтегрованого курсу «Література» та зарубіжної літератури; спікер Усеукраїнських вебінарів (2015 – 2017 рр.); автор та співавтор серій навчально-методичних посібників з російської мови та зарубіжної літератури «Мій конспект», «Усі уроки російської мови», «Усі уроки літератури»; співавтор підручників-переможців «Зарубіжна література», «Російська мова» Всеукраїнського Конкурсу підручників для 8, 9 класів (2016 – 2017 рр.).
Педагогічне кредо: "Викладання — найшляхетніша справа. Незважаючи на всю її
трудність, вона може приносити велику радість тому, хто вміє пробуджувати молоді уми "(Ромен Роллан).
Більше 30-ти років працює в країні Школа – країні вічного Дитинства. "Моє учительське Щастя – коли бачиш блиск в очах своїх учнів, як вони занурюються у світ класичної літератури або світ мови, коли роблять свої маленькі відкриття в складному процесі пізнання нового. Іноді колеги кажуть, що я живу в іншому вимірі: працюю в школі з великим навантаженням (27 годин!), займаюся навчально-дослідницькою роботою з учнями, готую їх до різних творчих конкурсів, співпрацюю з видавництвами, займаюся домашнім господарством, є дружиною, мамою, бабусею" , - ділиться пані Галина. А ще вчителька запрошує на персональний сайт, робота над  яким продовжується.

   Філінюк Валентина -  викладач у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії (дисципліни мовознавчого циклу для студентів спеціальності «Українська мова і література» та «Початкова освіта»). Пані Валентина долучається до роботи Лабораторії гуманної педагогіки, складає завдання для мовних конкурсів, бере участь у роботі журі Малої академії наук, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Була членом журі Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2015".Улюблена фраза – «Усе буде добре!» На заняттях Валентини Анатоліївни завжди є місце провокаційним питанням, дискусії, жартам і поезії. А ще –міжпредметним зв’язкам і бесідам. "Часом ліричний відступ (або й науковий, життєвий, гумористичний, святковий, пісенний) може дати більше для становлення особистості, ніж нудне навчання. Знанням здивувати можна дуже рідко, тому ми разом зі студентами вчимося шукати шляхи до знань, а також винаходити, креативити, творити там, де простого способу пошуку знань недостатньо", – пояснює викладачка. В арсеналі багато традиційних і новітніх методів, а улюблені засоби навчання – текст, словник, дошка й крейда. Любить випробувати новий прийом чи вправу, а ті, що найбільше до вподоби студентам, згодом часто використовує.У професії живе за принципом «Вік живи – вік учись». А вчитися є в кого. Із задоволенням і користю перечитує твори класиків: А. Макаренка, В. Сухомлинського, Ш. Амонашвілі. На конференціях та під час олімпіад і конкурсів завжди рада побачити давніх знайомих і познайомитися з новими друзями, повчитися, перейняти в них практичний досвід. "Проте найкращий учитель – це мої студенти", – пояснює пані Валентина. Пише поезію, поки видана лише одна збірка «Сонячна поезія» (під псевдонімом Ганка Сонячна). Має понад 50 статей та посібників наукового та методичного характеру. На сторінці у Facebook ділиться з друзями враженнями від прочитаних книг, побачених фільмів та почутої музики, поширює поезію чи афоризми, розміщує власноруч розроблені меми, ментальні карти. Інколи робить пости про педагогічне щодення. "І переконана: наша професія – найкраща", – з гордістю підсумовує Валентина Анатоліївна.

Х
Ходюк Олена( Тернопільщина, м. Шумськ) - учитель зарубіжної літератури Шумського НВК-гімназії. Письменниця. Любить дітей і літературу. Автор трилогії повістей «Гремислава», драми «Любов понад усе», ряду поетичних творів та малої прози. На тему любові до красного письма та театру спілкується з вихованцями у просторі літературної студії «Блакитна троянда». Працює за авторською програмою, здійснюючи різноманітні творчі проекти. Публікується в журналі "Зарубіжна література в школах України". Уже два роки опановує методику самовиховання у Пласті, Національній скаутській організації, осередок якої створила з однодумцями у своєму місті. "Щоразу переконуюсь, що багато сучасних методик виховання та навчання вже сто років існують в рамках громадської організації «Пласт», яка працює на волонтерських засадах", - ділиться пані Олена. Також вона є автор двох збірок виховних заходів «Скарбничка для небайдужих», «Україна – це ми». Велику увагу приділяє патріотичному вихованню, оскільки вважає, що найбільші проблеми нашого суспільства виникли через втрату національного «Я». Завжди радо ділиться своїм досвідом з колегами у соцмережі.

Ц

Ч
Чайка Леся  - учитель української мови та літератури (м. Луцьк). У педагогічній діяльності любить свободу, обмеження сковують. У 2014 році брала участь у конкурсі "Учитель року-2015". На першому етапі посіла друге місце. Завдячує конкурсу, оскільки змогла стати більш упевненою в собі. Учителька ділиться  напрацюваннями в "Дивослові", виданнях міста "Педагогічний пошук" , "Освітні горизонти". "Перше, що ціную у своїх вихованцях, - особистість кожного! Допомагаю їм стати впевненими в собі, вірити, що ризик - це важливий крок до позитивних змін. Особливо трепетно ставлюся до творчих починань своїх вихованців. Школа - це справді частина мого життя. Певно, озираючись назад, не змінила б нічого", - ділиться пані Леся. Учителька веде блог, де ділиться методичними родзинками - власними напрацюваннями.

Черкас Олександр (м. Київ) — учитель української мови та літератури, інформатики, керівник гуртка “Юний журналіст” середньої загальноосвітної школи № 54. Уже шостий рік “віддає і серце, і душу” дітям. Переможець реаліті-шоу “Найкращий кухар на селі — 2”. Учасник Міжнародних та Всеукраїнських конференцій, Національної премії Clobal Teacher Prize Ukraine 2017. Брав участь у районному конкурсі “Учитель року — 2018” (ІІІ місце). Спеціалізується в новаторській гендерно-психологічній методології вивчення творчості Тараса Шевченка. Як науковий керівник готує учнів до Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Автор навчальних програм з інформатики для дітей з особливими освітніми потребами, низки наукових праць у збірниках “Таїни художнього слова”, “Шевченкознавчі студії”, “Перспективи розвитку філологічних наук”, “Компаративні дослідження слов'янських мов і літератур. Пам'яті академіка Леоніда Булаховського”, журналів “Дивослово”, “Методичні діалоги — журнал для вчителів української мови та літератури” та ін. Розпочав вести власний блог cherkasoo.blogspot.com. У вільний час викладає українську літературу ВІЛ-інфікованим дітям. Запалює колег своїм позитивним прикладом та виховує учнів громадянами світу.

Чернявська Анна (м. Вільногірськ, Дніпропетровська область) - учитель української мови та літератури, 24 роки. Педагогічний стаж 5 років. Закінчила Дніпропетровський університет ім. О.Гончара. Перебуваю в постійному пошуку інноваційних методів та форм викладання. Створила власний зошит з української літератури з інтерактивними завданнями для учнів 6 класу. На сторінці в соцмережі пані Анна публікує ідеї з відвіданих нею заходів, а також цікавинки із власних уроків.

Чоловська Ольга (Тернопільщина) - вчитель зарубіжної літератури Борщівської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 на Тенопільщині. Випробувала багато методик, але усвідомила, що жодна з них не буде насправді ефективною, якщо її не пропускати через серце. Тому її вибір - "За методикою серця". Саме так називається сторінка на ФБ, де публікує свої погляди на урок, позакласний захід, виховання взагалі. У праці вчителя понад усе цінує професійність, потребу постійно самовдосконалюватися. Публікується в журналі "Зарубіжна література в школах України", проводить майстер-класи із зарубіжної літератури, завжди відкрита для професійного спілкування, оскільки саме в ньому бачить шанси для відкриття нових вершин, які дуже любить підкорювати в компанії зі своїми учнями.

Ш

Щ

Ю

Я
Ягнич Ганна (м. Тернопіль) -  учитель предмета «Захист Вітчизни» Тернопільської школи допризовної підготовки. За фахом учитель біології, але присвятила себе навчанню основам медичних знань, веде досить активний блог, що є корисним для учнів та колег з цілої України. Пані Ганна співавтор програми предмета "Захист Вітчизни", саме ТЕМАТИЧНОГО ПЛАНУ № 2 - вивчення предмета дівчатами (юнаками, які за станом здоров’я, релігійними поглядами не вивчають основи військової справи). Саме до неї прислухалися фахівці тактичної медицини.


Яцьканич Олена (с. Монастирець, Закарпаття) - учитель української мови та літератури в Монастирецькому НВК. Ділиться досвідом роботи на районному семінарі вчителів української мови на тему «Традиційні та інноваційні підходи у створенні креативної інтелектуальної особистості на уроках словесності» . Підготувала матеріали для представлення на «Ярмарку педагогічних знахідок». У 2015 році брала участь у конкурсі «Класний керівник року» . Розробила систему виховного процесу , “ Від маленької дитини — до справжнього громадянина” , яка розрахована на учнів 5-11 класів. Стала переможцем районного та лауреатом обласного етапів конкурсу. "Приділяю велику увагу позакласній роботі, проводжу заняття з драматичного гуртка", - коментує пані Олена.
Учителька бере участь у різних вебінарах, а також працює в системі "перевернуте навчання"
Є адміністратор сторінки Монастирецького НВК. Спілкується з  учнями через facebook.
Захоплюється поезією, член Хустського літературно-мистецьке об’єднання «Верховинська плеяда” .
Узяла участь у Всеукраїнському конкурсу для вчителів і за результатами грудневого етапу стала переможцем у номінації "Українська мова " ( ІІ місце). "З учнями зібрали "вмираючі" коломийки  села ( що дуже важливо, бо вже мало залишилося тих людей, які знають коломийки і все про них), оформили за тематикою і чекаємо на випуск збірочки", - ділиться пані Олена.
За цими покликаннями - цікаві матеріали, яким ділиться пані Олена:
https://olenajackanyc.blogspot.com
https://plus.google.com/u/0/109632249160402013729
https://www.youtube.com/watch?v=1LjUp1XMJeA&t=149s




















Також може бути цікаво




Освіта у Швейцарії


Освіта в Чехії


Освіта у Фінляндії

Коментарі

Дуже цікава енциклопедія про непересічних особистостях, вчителях - новаторах, щирих колегах,які працюють, віддаючи серце дітям і улюбленій професії. Дякую Вам, пані Олесю, за цікаві ідеї, які я взяла собі, читаючи цю статтю.
Добрий день!!! Дякую Вам за гарне слово про Вчителя!!! Але поряд з Вами Дронь Микола Федорович. У Виноградові Ісак Іван Семенович. Математики Закарпаття минулого року вийшли на рівень міжнару завдячуючи фанатичній праці Сігетія ігоря Петровича.

Популярні дописи з цього блогу

Дорожня карта: зразки комплексних контрольних робіт та оцінювання (2024 / 2025 н. р.)

🔖Українська мова, 🔖українська література, 🔖зарубіжна література 🗂️Дорожня карта (автори Тетяна Гнаткович, Олена Котусенко, Оксана Опачко) пропонує такий маршрут у системі оцінювання - усе в одному документі:  📚нормативна база; 📚рекомендації щодо оцінювання; 📒5-7 (8 пілотні) класи: 🖇️зразки комплексних підсумкових робіт; 🖇️зразки завдань за групами результатів (УВ, ПТ, ПВ, ДМ); 🖇️зразки заповнення сторінок класного журналу (різні варіанти) тощо 📗8-11 класи: 🖇️критерії оцінювання; 🖇️поточне оцінювання; 🖇️види робіт тощо Дорожня карта  (завантажити) Дорожня карта (для нацменшин, завантажити) Більше матеріалів на тему тут.

Інструктивно-методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році

Якщо цього року викладаєте предмети мовно-літературної галузі, пройдіть тест для вчителів-словесників. Позначте пункт / пункти, які актуальні для вас. А як уникнути "двочитань" у рекомендаціях щодо оцінювання в 5-7 (8 пілотних) класах НУШ Б як заповнити сторінки журналу щодо оцінювання по-новому В що означають абревіатури УВ, ПТ, ПВ, ДМ Г скільки і яких оцінок має бути Д якою нормативно-правовою базою користуватися Е якою має бути КПР Ключ до тесту. Якщо для вас актуальним є бодай один варіант, читайте роз'яснення в Інструктивно-методичних рекомендаціях щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році від ЗІППО  Інструктивно-методичних рекомендаціях щодо викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин у 2024/2025 н.р. від ЗІППО Дорожня карта  (завантажити) Дорожня карта (для нацменшин, завантажити) ЗМІСТ Українська мова Модельні навчальні програми з україн

Діагностувальні роботи (контрольне оцінювання). Українська мова для 6 класу

  Через певні об'єктивні причини у видавництві "Астон" зошит для діагностувальних (контрольних робіт) ще не дійшов до своїх користувачів, тому розміщуємо  покликання для завантаження першої контрольної роботи у двох варіантах  (за підручником української мови для 6 класу (автори Олена Семеног, Олеся Калинич,Тетяна Дятленко, Михайло Білясник, Валентина Волницька).  Зошит для замовлення буде в доступі на сайті "Астон" тут.  Усі інші матеріали до підручника тут. Зошит написаний у двох варіантах. Кожний варіант містить 9 мовних діагностувальних робіт. Шкала оцінювання тестових завдань   Номер завдання 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Бали 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5 0,5

Українська література для 6 класу НУШ

Навчальні матеріали   з української літератури для 6 класу НУШ та супровідний матеріал до них 1. Підручник (електронна версія)   Підручник містить коди з додатковими матеріалами на платформі видавництва. Матеріали можна завантажувати та редагувати (без реєстрації). 2.Модельна навчальна програма. Українська література 5-6 кл. Яценко та ін 3. Календарно-тематичне планування 4.  Літературні диктанти 5. Паспорти творів  для 6 класу (1 семестр, 2 семестр)        Паспорти творів за двома програмами 6. Розвиток мовлення (аркуші / зошит для учнів) 7. Діагностувальні роботи для контрольного оцінювання (замовити можна тут) .  А тут можна переглянути першу частину діагностувальних робіт (контрольне оцінювання) ; 8. Діагностувальні роботи для формувального та поточного оцінювання (замовити можна тут) .  А тут можна переглянути фрагмент зошита - поточне та формувальне оцінювання 9. Робочий зошит (авторка Світлана Дячок) 10. Плани-конспекти уроків від Людмили Власенко. Урок 1  , інші уроки 11. Презе

Українська мова для 6 класу НУШ

Українська мова: підручник для 6 класу (сайт ІМЗО) . Підручник зараз у друці (з вересня учні матимуть можливість користуватися паперовим варіантом - безоплатно).  Презентація підручників української мови та української літератури Діагностувальні роботи (формувальне оцінювання, контрольне оцінювання) уміщено в підручнику за відповідними QR-кодами. Тести можна завантажувати й залежно від потреб учнів редагувати (без реєстрації). Діагностувальні роботи з української мови. 6 клас (зразок для перегляду) . Зошит НЕ дублює завдання, уміщені в підручнику.  Замовити діагностувальні контрольні роботи можна тут . Головоломки (картки - додаток до підручника) Відеоогляд підручника Календарно-тематичне планування  (1 семестр, 2 семестр) Модельна навчальна програма «Українська мова. 5-6 класи» для закладів загальної середньої освіти (автори Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.) Зошит-конструктор з української мови  (можна використовувати на уроках повторення вивченого в 5 класі) і тут Дорожня карта  за підруч

Звертання. ОлесЮ чи ОлесЕ?

Звертання до Олесі викликає плутанину (ОлесЮ / ОлесЕ) - це точно знаю  :) А насправді плутанини нема - пояснює Катерина Городенська. Кілька жіночих особових імен на -я, які донедавна булискороченими пестливими формами повних імен, стали в українському вжитку документальними, офіційними. Це — Леся (скорочене від Лариса, Олександра), Олеся (скорочене від Олександра), Орися (скорочене від Ірина, Ореста). У звертаннях до жінок із цими іменами спостерігаємо непослідовність у використанні закінчення кличного відмінка. Одні вживають їх із закінченням -е (Лесе, Олесе, Орисе), бо вони мають форму іменників жіночого роду м’якої групи першої відміни,інші — із закінченням -ю (Лесю, Олесю, Орисю), тому що цііменники виражають пестливе значення. Зважаючи на українську традицію утворювати форму кличного відмінка від загальних та особових жіночих імен м’якої групи з пестливимзначенням за допомогою закінчення ‑ю (пор.: бабуся — бабусю, матуся — матусю, Галя — Галю, Ганнуся — Ганнусю),рекомендуємо й ім

ЗНО. ЧВЕРТЬ. Числівник чи все-таки іменник?

  Не бійтесь заглядати у словник... Максим Рильський Учора старшокласники складали ЗНО з української мови та літератури. Звісно, кожен учитель, не чекаючи офіційних відповідей, перевірив зошити своїх учнів. Так зробила і я. Але, зізнаюся, у завданні 28 зі словом "чверть" засумнівалася. Спочатку визначила як іменник (про що написала у своєму інстаграмі), адже в чинних підручниках - іменник. Але потім вирішила, що в сполуці "чверть на восьму" "чверть" - частина дробу, тому числівник. Проте все одно "чверть" - це ЩО?, тому іменник (ПРАВИЛЬНА ВІДПОВІДЬ У ТЕСТАХ - ІМЕННИК). Я вчитель і не боюся ані помилятися, ані вчитися, тому звернулася до правопису й чинних підручників (думаю, багато хто зробив так само). Варіанти наступні. 1. Правопис. У правописі (уже старому, правда, але ми до ЗНО готувалися за цим варіантом) у параграфі 72 "Дробові числівники" зазначено: "Половина (1/2), третина (1/3), чверть (1/4) відмінюються як

Українська література для 5 класу НУШ (підручник, матеріали до нього)

Для зручності зібрано матеріали для 5-го класу (українська література): Підручник (електронна версія) Модельна навчальна програма. Українська література 5-6 кл. Яценко та ін Календарно-тематичне планування Календарне планування для завантаження в електронний журнал («Єдина школа») від Світлани Дячо к Картки "Паспорти творів" (додаток до підручника для 5-го класу) Плани-конспекти  Розробки уроків (1 частина) Діагностувальні к онтрольні роботи  (перегляд) Діагностувальні  роботи  для формувального та поточного оцінювання (перегляд) Робочий зошит Література для читання влітку (4 клас) Література для читання влітку (5 клас) Презентація підручника ПІДРУЧНИК МОЖНА СЛУХАТИ! Придбати матеріали можна тут: Українська література : підручник для 5 класу НУШ Діагностувальні роботи з української літератури: завдання для контрольного оцінювання. 5 клас Діагностувальні роботи з української літератури: завдання для формувального та поточного оцінювання. 5 клас Зошит для робіт з української

Таблиці, дорожні карти: навчально-методичні рекомендації з української мови та літератури, зарубіжної літератури на 2023 / 2024 н. р.

Українська мова. 5 клас   Українська література. 5 клас Українська література. 6 клас Дуже зручно саме для вчителя-практика - пропонують авторитені фахівці Тетяна Гнаткович, Олена Котусенко, Оксана Опачко: ✴️Рекомендовані види робіт з української мови в 5-6 класах ✴️Фронтальні та індивідуальні види контрольних робіт у 7-9 класах ✴️Фронтальні та індивідуальні види контрольних робіт у 10-11 класах ✴️Рекомендовані види робіт з української літератури в 5-6 класах ✴️Обов’язкова кількість видів контролю з української літератури у 7–9 класах ✴️Обов’язкова кількість видів контролю з української літератури в 10-11 класах ✴️Контрольні класні твори пропонуємо давати у формі есе, мінітворів щодо розкриття певної проблеми чи образу програмового тексту тощо ✴️Можливі види контрольних робіт із розвитку мовлення ✴️Рекомендовані види робіт із зарубіжної літератури в 5 – 6 класах ✴️Обов’язкова кількість видів контролю із зарубіжної літератури в 7–9 класах ✴️Обов’язкова кількість видів контролю із заруб

5-7, 8 (апробація) класи НУШ. Українська література (методичний супровід)

 2024 / 2025 навчальний рік Для зручності тут зібрано всі покликання на матеріали до підручників і посібників української літератури Олесі Калинич, Світлани Дячок (за науковою редакцією професора Юрія Ковбасенка) 5 клас 6 клас 7 клас 8 клас Інші видання Олеся Калинич Телеграм-канал (підручники і всі додатки до них)