Борис Кирилович Галас - улюблений викладач багатьох студентів філологічного факультету Ужгородського національного університету. На лекціях Бориса Кириловича неможливо не закохатися не те що в мовознавство загалом, а навіть у таку точну науку, як лексикографія. Його майстерність, віртуозність, його фірмовий гумор - окраса всього університету. А ще - доброта, порядність, тактовність, толерантність... Як колишня студентка Бориса Кириловича, вдячна долі за знайомство з цією напрочуд красивою (в усіх сенсах) Людиною.
Борис Кирилович і Алла Михайлівна - подружжя викладачів, без якого філологічний факультет утрачає свій колорит. Пригадую, ми всі, колишні студенти, захоплювалися цією прекрасною інтелігентною парою. А випуску філологічного факультету 2003 року пощастило двічі: Алла Михайлівна була нашим академнаставником, а Борис Кирилович - викладачем.
Борис Кирилович Галас - талановитий лексикограф, знавець багатьох невідомих широкому загалу праць та постатей, без чиїх імен українська мова та українське
словникарство багато б утратили: «Рукописний українсько-російський словник О.М.Бодянського»(1979), «Рукописні словники першої половини ХІХстоліття як найважливіше джерело для українськоїісторичної діалектної лексикології» (1980-1981),«Українська лексика на позначення демонологіч-них понять у записах І.М.Вагилевича» (1982), «Доісторії деяких дієслівних морфолого-семантичнихтипів в українській мові» (1984), «Да пытання аблексікаграфічнай спадчыне Ф.С.Шымкевіча»(1985), «Слов’янські паралелі в лексикографічнійспадщині Ф.С.Шимкевича» (1987), «І.Нечуй-Левицький і українська дожовтнева лексикогра-фія» (1988), «Рукописні словники української мовиХІХ ст. і лексикографічна практика Б.Д.Грінченкав оцінці О.О.Шахматова» (1988), «Рукописні слов-ники української мови кінця ХУІІІ ст.- поч. ХХ ст.та їх значення для історичного осмислення сучас-них літературних і народнорозмовних явищ»(1989), «Мова закарпатських українців у полі нау-кових інтересів І.Вагилевича та Я. Головацького»(1990), «Мовна практика О.Духновича і процесиформування нової літературної мови» (1990) табагато інших праць, в яких автор постає не тількиглибоким знавцем історії української лексикографії та лексикології, її здобутків та значення у формуванні сучасної української літературної мови, а й дослідником ролі вагомих для українства імен —М.І.Костомарова, Д.Ф.Запари, Я.Головацького,І.Вагилевича, І.І.Срезневського, М.Євстаф’єва,О.М. та Ф.М.Бодянських, В.Лазаревського, 148Ф.Туманського, І.Войцеховича, інших діячів, прощо свідчать наукові статті Бориса Кириловича Галаса в енциклопедії «Українська мова».
... Cумно бачити, що відлітають журавлі у вирій, хоча знаєш, що вони повернуться. Сумно спостерігати за сльозами дощу, хоча віриш, що згодом все одно розпогодиться. Невимовно тяжко усвідомлювати, що людина йде від земного життя, бо розумієш, що йде назавжди. Сьогодні Борис Кирилович завершив земний шлях. Схиляю голову перед мудрим наставником, порадником, перед Людиною.
... Як багато не встигаємо в цьому житті зробити й сказати. Ми, колишні студенти, не встигли подякувати нашому Викладачеві, тож дозволю собі від імені випуску 2003 року висловити глибоку вдячність. Дорогий Борисе Кириловичу! Як гірко, що ми не встигли Вас запросити на зустріч випускників у 2018 році... Доземний уклін Вам за Ваш сподвижницький труд і земний, такий великий і такий короткий шлях...Нехай Господь приймає Вас до Свого Царства...
Дорога Алло Михайлівно й Ваша Родино! Прийміть наші щирі співчуття й молитви.
Коментарі