Фінансова грамотність, конкурентна спроможність на ринку праці, мистецтво заробляти кошти й мистецтво витрачати їх. А ще - середньовічна історія Закарпаття (й не тільки) як канва біографії хлопчика-сироти, сина циркачки (жінки-змії), якого вигодовували пси і який став найбагатшою людиною краю - захопливою є повість Мирослава Дочинця "В'язень замку Паланок".
Овферій (Ферко) (головний герой) - той рідкісний в українській літературі образ заможного підприємця, який створив себе сам і який дбає не лише про власні статки, а й про добробут інших: він відкриває ремісничі цехи, сплачує податки, згуртовує людей боротися проти бандитизму і навіть будує міст через Латорицю.
Сюжет твору динамічний, повість читається легко - це твір, який справді може зацікавити підлітків.
"В'язень замку Паланок" - адаптований для дітей роман "Криничар". Тому якщо захочете читати, маєте можливість вибору.
Деякі фрагменти твору
Не тягнися за чужим і матимеш досить свого; не збивайся на дешевизну – і матимеш найдорожче.
Тебе дивує, що я в темниці опанував чужу мову і водночас не дивує, що, маючи голову на плечах, сам ти досі не вивчив літер і чисел. Навіть морська черепаха, кладучи яйця в пісок, точно відраховує сорок днів, за які має пролупитися її потомство. Навіть дрібна мураха вміє порахувати свої кроки від дому-мурашника… Не відаю, за що така кара на ваш народ?!
Що йде на шкоду, позбудься того, хоч воно тобі й миле…
Нехай над багатством глузд бере гору.
Будь і твердим, і м’яким – залежно, в якій ти справі.
Інших люби, але так, щоб собі ж дорогим бути другом… Хто став другом собі, той буде другом для всіх інших.
Так і людина: скільки свободи вона важиться заковтнути, стільки й матиме її, а з нею – добробут, повагу і задоволення життям. Усе від нашої внутрішньої волі, від сили бажання, від потреби домагатися свого. Наскільки народ в собі це осмислив і виховав, настільки він і панує в цьому світі. В мого народу, на жаль, мало волі, більше пристосування до знегод і смиренності в неволі.
Коментарі