Кажуть, що світ змінило три яблука: яблуко Єви, яблуко Ньютона та яблуко Apple. Без перебільшень сюди можна додати четверте яблуко - символ учительського руху ЕdCamp (погляньте на символ - листочок зверху яблука :) ). Сьогодні в моєму рідному селі відбувся масштабний захід - освітянська (не)конференція.
Чим для мене стала сьогоднішня подія?
1. ЕdCamp - ярмарок ідей, емоцій. Безмежно радієш, зустрічаючи давніх знайомих, з якими бачилася аж минулого року на ЕdCamp у Луково (Закарпаття): Олена Ганич, Тамара Павлик, Галина Левко, Оксана Огієнко, Світлана Кострець... Цей ряд можна доооовго продовжувати.
ЕdCamp - це коли знайомства стають реальними: Вікторія Биркович, Олександр Папіш, Ілля Філіпов :) .
Приємно бачити знайомих, із якими спілкуєшся в соцмережі. Але неймовірно круто усвідомлювати, що значна частина "енциклопедії" про сучасних учителів приїхала в твоє Рокосово :).
Саме ЕdCamp познайомив мене з неординарною людиною - генератором ідей - паном Михайлом Комарницьким, директором львівського видавництва "Літопис", і подарував чергову зустріч сьогодні.
2. ЕdCamp спонукає розірвати замкнене коло. Після панельної дискусії колега Лариса Юрик запитала натхненника руху ЕdCamp Олександра Елькіна, чи проводяться подібні заходи серед студентів педагогічних ВНЗ. Пан Олександр відповів, що, на жаль, педагогічну освіту обирають не найкращі випускники й до школи йдуть не найуспішніші студенти, тому рух покликаний мотивувати вчителів, які вже працюють у школі.
Кілька днів тому на подібну тему спілкувалася з викладачкою УжНУ Оксаною Кузьмою. Запам'яталися її слова: "Знаєш, мої дівчатка не відмінниці, але вони стануть хорошими вчителями, бо люблять те, що роблять". Я глибоко переконана, що ЕdCamp потрібен і сучасним учителям, і обов'язково студентам-майбутнім педагогам, щоб показати: тут, у школі, не все так безнадійно й до неї варто йти.
3. ЕdCamp-експерти. Єдине, про що шкодую: ніяк неможливо потрапити хоча б на половину майстер-класів чи лекцій, бо одночасно виступають 10 експертів (зрозуміло, у різних приміщеннях). Думаю, саме цього бракувало й іншим колегам: доводилося довго думати, яку ж локацію обрати, бо хотілося як мінімум декілька, а може, й усі :). Жаль, що не вдалося почути Миколу Скибу, Михайла Комарницького, Сергія Пазюка..., але переконана, що обов'язково будуть інші можливості.
4. ЕdCamp - майстер-клас від Марини Фоменко, автора першої української школи графології, дуже цікавий саме для вчителів, які, погодьтеся, бачать різні дитячі почерки. Кожна правильно і не зовсім добре виписана буква - ключик до розуміння дитини; хвостики ж, а часом навіть ієрогліфи - не просто літери, написані "по-ледачому", а сигнали зрозуміти й підтримати. Дуже жаль, що час експерта - 50 хвилин - збігає дуже швидко. На щастя, уроки можна переглянути на You Tube. Лектор - професіонал, блискучий оратор. Але знаєте, що з перших хвилин спілкування викликає повагу? Пані Марина, російськомовна киянка, переходить у спілкуванні на українську мову - і це в неї дуже добре виходить.
5. ЕdCamp - радість від спілкування з колегами, які обрали мою локацію. "Старий" учитель в умовах нової української школи: виклики й реальні можливості" (про це - в наступному дописі) - інтерактивна лекція з елементами майстер-класу із створення учнями "підручника" за принципом "співавторства" та знайомства із зошитами з української мови та літератури для 9 класу (автори Д. Дроздовський, О. Калинич) (з автографами :) ).
Окреме спасибі пані Олесі Браташ, яка вже не вперше обирає мій виступ, - Ваша підтримка надихає :) . Оксаночко Турок, бачила Вас уперше, але враження, що знаю давно :) . Вітання сестрі-філологу! :)
ЕdCamp - це підсумок. Грандіозного освітянського заходу сьогодні б не було без ініціативи й титанічної праці Галини Білецької, координатора (не)конференції, та її помічниці Тетяни Вакарової. Дівчата, ви молодці! Ви зробили нереально багато! Свято вдалося!
Велика подяка гостям з усіх куточків України, які знайшли можливість і час приїхати. "Гей, нові Колумби й Магеллани, напнемо вітрила наших мрій!"- сказав би, напевно, Василь Симоненко, побачивши сьогодні шкільні коридори :) .
А ще б свято точно не відбулося без педагогічного колективу Рокосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, який гостинно нас прийняв. Шановні колеги! Спасибі за усмішки, за роботу в команді: без вашої допомоги не було б наших емоцій.
ЕdCamp - це обов'язково наступна зустріч із колегами... на яку я вже погодилася :). Залишилося тільки зрозуміти, де знайти вільний час :).
Коментарі