🤔Навчатися можна тільки очно та дистанційно?
🤔А що робити, коли дитина навчається за кордоном очно, а батьки хочуть, щоб вона здобула й українську освіту? Як у цій ситуації навчатися в українській школі?
✅На ці та інші питання, актуальні в час війни відповідає стаття 9 Закону України «Про освіту», у якій ідеться про форми навчання.
Усі ми звикли до інституційної форми навчання - «звичайної», у школі (очно чи дистанційно). Але є ще форма навчання, коли не потрібно ходити до школи (увага - навчатися потрібно за будь-яких умов). Це індивідуальна форма.
✅Індивідуальне навчання – одна з форм, за якою можна отримувати загальну середню освіту, не відвідуючи щодня школу або не приєднуючись щоразу до онлайн-уроків. Це екстернатна, сімейна форма та педагогічний патронаж.
✔️Екстернатна форма – це коли учень самостійно засвоює весь матеріал, після чого у школі оцінюють його знання. Власне, учень наприкінці кожного семестру пише контрольні з усіх предметів та отримує оцінки.
✔️Сімейна (домашня) форма передбачає, що весь освітній процес для учня організовують його батьки. Вони ж несуть відповідальність за здобуття знань на рівні не нижче стандартів. А от оцінюють результати вчителі в школі.
✔️Педагогічний патронаж – форма, у випадку якої освітній процес і засвоєння знань забезпечує педагогічний працівник. Але ця форма можлива за певних умов (наприклад, стан здоров‘я, який унеможливлює відвідування школи).
🔲Оцінювання результатів навчання і атестація за ВСІМА формами індивідуальної освіти відбувається у школі.
🔲Документи. Щоб перейти на індивідуальну форму навчання, потрібна заява одного з батьків дитини або самого учня, якщо він є повнолітнім. До заяви додають документ, що посвідчує особу учня, медична довідка N 086-1/о та документ про освіту, якщо він є.
Внутрішньо переміщені особи, біженці та особи з документами про необхідність захисту можуть не подавати окремі документи, якщо мають на це причини.
🔲Зарахування на індивідуальну форму освіти зазвичай проводиться до початку навчального року.
Для осіб, які здобували чи здобувають освіту за кордоном або мають відношення до тимчасово окупованих територій, зарахування і переведення на екстернат можливе протягом усього календарного року.
Учні з неконтрольованих територій можуть подавати заяви про зарахування на екстернат протягом всього календарного року.
🔲Перехід на інституційну («звичайну») форму відбувається, якщо індивідуальна форма не дає результату. Рішення про це можуть прийняти батьки і педагогічна рада закладу.
Коментарі