пʼятниця, 17 березня 2023 р.

Українська мова в закладах освіти: оновлення змісту програм та підручників
Питання переосмислення програм (і змісту підручників відповідно) надзвичайно актуальне у зв'язку з освітніми втратами наших учнів, зумовленими спочатку ковідом, а зараз війною. Проблема потребує ретельного вивчення науковцями й учителями. Проте в ситуації з навчальними програмами немає однозначних відповідей (як і будь-яке інше питання). . Наприклад, багато хто скаржиться на перевантаження, але відповідна петиція (листопад 2022 р.) щодо "послаблення шкільної програми" набрала всього 6076 голосів із потрібних 25000.

Важливо будувати конструктивний діалог у правовому полі, не просто критикуючи, а надаючи свої пропозиції. 
Щоб вивчити думку присутніх на онлайн-зустрічі  "Українська мова в закладах освіти: оновлення змісту програм та підручників" (за участі Уповноваженого із захисту державної мови, та Олени Семеног, кандидата філологічних наук, професора, авторки програми української мови (профільний рівень, 10-11 класи)) запропонували вчителям та викладачам пройти невелике опитування (за бажанням). Думки надзвичайно різні - частину з них можна переглянути вже (див. скрин).

Для того, щоб охопити більше коло освітян, продовжуємо опитування: переходьте за покликанням і залишайте свої думки щодо переосмислення навчальних програм і способів компенсації освітніх утрат: https://forms.gle/cyshpgzBFAWAyWYm9

Немає коментарів: