Берімось краще до роботи,
Змагаймось за нове життя!
Леся Українка
Поплакати на початку нового навчального року - святе.
Школа, як і раніше, не готує до життя. Потрібні зміни й дозвіл на них.
"Добре, - сказали в кабінетах, - будемо розвивати компетентності, щоб дитина вміла мислити критично, домовлятися, брати на себе відповідальність. Рибу вже не фаршируємо й запроваджуємо НУШ".
Але, виявляється, НУШ - також зло. Тепер діти навчаться повзати й сидіти колом, а читати й писати не вмітимуть. А як же знання? От у наші часи зубрили так зубрили! А тепер що? Розвалюють школу.
До речі, школа виховує невдах. Не в курсі? Відмінники стають аутсайдерами, а всі учні, слабкі в навчанні, досягають висот. От у Фінляндії (чи Польщі, чи Чехії, чи Канаді - байдуже)...
У всьому винна школа.
Перше вересня - свято? Та ви що, це початок каторги, тривалістю мінімум 9 місяців.
І взагалі, школа - це зло. Тут навіть не те що учні - учителі не витримують.
Укотре новий навчальний рік починається "крізь плач, і стогін, і ридання".
Ще якось можна зрозуміти страх батьків - людей поза освітою, які, гортаючи сторінки соцмереж, натрапляють на красномовні заголовки й обурюються всім і вся.
А окремі вчителі? Знову винні програми, підручники. Для когось у час вільного й усюдисущого доступу до інтернету нема потрібних ідеально правильних напрацювань... До речі, їх і не буде, бо не можна всі уроки підігнати під один шаблон - ми ж не виготовляємо запчастини до смартфонів? Жодна програма не допоможе вчителеві, який переконаний, що школа - зло, а він сам - кінь на польових роботах.
Знову смакуємо поразки й приниження, безапеляційно вірячи, що нам, бідолашним, хтось щось винен. Скиглення переростають у зневіру, а з таким настроєм справді важко досягати успіхів і виховувати нове покоління.
Бо насправді наші діти будуть схожі не на богів давньогрецької міфології. Не на героїв сучасності. А на нас, батьків і вчителів.
P.S. Якщо ми, вчителі, будемо зневажати себе безкінечними наріканнями, то не варто чекати іншого ставлення від суспільства.
P.S. P.S. Якщо вчитель любить свою роботу, це не означає, що він фальшує, бо, на Вашу думку, школу апріорі ніхто не може любити. Це означає, що він любить свою роботу :) .
Коментарі