Чому математика й література, хімія і мистецтво потрібні всім, навіть якщо в житті жодного разу інформація не знадобиться?
Окрім багатьох аргументів, цікаву відповідь на популярне твердження «нащо мені ваша література / математика» і учням, і багатьом їхнім батькам, і навіть освітянам дає Девід Іґлмен у книжці «Секрети нейропластичності». Навчання - це "спорт" для мозку. Не тренуючись, людська нейромережа «живе» на рівні свідомості тварини, тому не може адекватно реагувати на інформаційний потік планети. Автор наводить приклад нашого реагування на соцмережі.
…твіттер став «свідомістю планети». Його інформація циркулює потоками, які огорнули Землю. Важливі ідеї (і деякі неважливі) підносяться на вершину, долаючи шумовий поріг. Не через старання корпорацій, які прагнуть оповісти свої новини, а тому, що землетрус у Бангладеш або смерть знаменитості чи відкриття в космосі захоплює уяву достатньої кількості користувачів у всьому світі. Інтереси загалу стають панівними, як і найважливіша інформація в нервовій системі тварин (я голод-ний; хтось наближається; мені потрібно знайти воду). У твіттері ідеї, які виринають на поверхню, можуть бути важливими або й ні, але вони завжди відображають те, що хвилює людей на планеті.
Мозок ніколи не перестає навчатися.
Геніями не народжуються, а стають.
Будь-яка людина за бажання може досягти успіху, якщо повторюватиме певні дії 10 тисяч годин.
Коментарі